Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
d. | 2017-02-23 23:35 | Rozmiar tekstu: A A A

Melania Olędzka zaprezentuje swoje malarstwo

Olsztyn24
Galeria Amfilada znajduje się na I piętrze Kamienicy Naujacka MOK
Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie zaprasza jutro (24.02), o godzinie 18.00, do Galerii Amfilada MOK na wernisaż wystawy malarstwa Melanii Olędzkiej.

Melania Olędzka urodziła się na działdowszczyźnie. Od 50. lat mieszka w Olsztynie. Wykształcenie średnie i maturę zdobyła w Toruniu. Następnie kształciła się w Studium Nauczycielskim w Olsztynie na kierunku Wychowanie Plastyczne i ZPT. Uczestniczyła w zajęciach z rysunku i malarstwa prowadzonych przez wybitnych malarzy: J. Ilkiewicza, M. Smerka, M. Sawaniuka, którzy w dużej mierze przyczynili się do rozbudzenia zainteresowania sztuką. Kolejnym etapem kształcenia były studia na Wydziale Sztuk Pięknych na UMK w Toruniu, ukończone w 1979 roku.

Przez wiele lat pracowała w szkole podstawowej, potem w gimnazjum i liceum dla niesłyszących. W międzyczasie ukończyła studia podyplomowe z zakresu surdopedagogiki oraz kursy języka migowego. W pracy pedagogicznej przyjęła za cel wychowanie wrażliwych i świadomych odbiorców sztuki. Za tę wieloletnią pracę i wysiłek oraz wybitne osiągnięcia otrzymała wiele wyróżnień i nagród, m.in. medal Komisji Edukacji Narodowej i dwukrotnie Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej.
R E K L A M A
banner
Malarstwo jest jej życiową pasją. Uprawia je w technikach pastelowej, olejnej i akwarelowej. Uczestniczyła w plenerach i wystawach zbiorowych, m.in. w Augustowie, Oławie, Rytrze, Dusznikach-Zdroju, Bukowinie Tatrzańskiej, Warszawie, Reszlu, Dobrym Mieście, Głotowie, Barczewie i wielokrotnie w Olsztynie. Swoje prace prezentowała także na wystawach indywidualnych w Olsztynie i wielu miastach województwa warmińsko-mazurskiego, jak również za granicą (Viljandii, Estonia).

Zainteresowanie bogatą historią regionu i jego pięknem sprawia, że motywem najczęściej podejmowanym przez artystkę jest pejzaż oraz architektura Olsztyna i okolic. Namalowała m.in. akwarele do przewodnika turystycznego autorstwa Anny Andrusikiewicz pt. „Wędrówki po Olsztynie” i olsztyńskich kalendarzy (2002). Obecna wystawa to kontynuacja zapoczątkowanego w 2011 roku cyklu akwareli przedstawiającego najciekawsze obiekty architektoniczne Warmii.

Wystawa potrwa do 19 marca.

Zapraszamy!

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl