Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2017-03-06 16:35 | Rozmiar tekstu: A A A

Przedsiębiorcy Fair Play z wizytą u marszałka

Olsztyn24
Spotkanie marszałka z laureatami programu Fair Play
Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin spotkał się z laureatami XIX edycji Programu Promocji Kultury Przedsiębiorczości „Przedsiębiorstwo Fair Play”. Wyniki programu realizowanego przez działającą przy Krajowej Izbie Gospodarczej Fundację „Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym” ogłoszono 25 listopada ub.r. w Warszawie podczas uroczystej gali.

Program „Przedsiębiorstwo Fair Play” wpisuje się w działania Unii Europejskiej, dla której promocja kultury przedsiębiorczości jest jednym z najważniejszych zadań. Promocja zasad etyki i kultury w biznesie jest główną ideą programu, przy czym zasady etyki rozumiane są jako codzienne stosowanie norm rzetelnego postępowania we wzajemnych relacjach przedsiębiorstw z ich klientami, kontrahentami, pracownikami, wspólnikami, społecznością lokalną oraz władzą państwową i samorządową, działań zgodnych z obowiązującym prawem i powszechnie przyjętymi normami społecznymi. Celem programu jest także promowanie w kraju i za granicą tych przedsiębiorstw.

Przez 19 lat realizacji programu wręczono około 10 tys. certyfikatów ponad 2,5 tys. firm różnej wielkości i reprezentujących różne branże.
R E K L A M A
banner
- Jest to szczególnie istotne, żeby w swoim działaniu, zabieganiu o zysk firmy być „fair play” w stosunku do swoich pracowników, kontrahentów, do miejsca, w którym prowadzi się działalność. Państwo wspaniale wypełniacie te cele - powiedział marszałek Gustaw Marek Brzezin, gratulując tegorocznym laureatom. – Jest to też ważne z punktu widzenia regionu, o którym już mówi się jako o miejscu, w którym warto żyć, warto pracować i warto inwestować.

W 2016 roku do programu przystąpiło ponad 350 firm z całego kraju z czego 336 spełniło kryteria programu i zostało laureatami XIX edycji. W tym gronie znalazło się osiem przedsiębiorstw z województwa warmińsko-mazurskiego:

» ABRAM Marcin Abramowski, Kieźliny,
» Iławskie Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane, Iława,
» Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjno-Handlowe  TECHTRANS” Andrzej Szmit & Ireneusz Ziemiński, Elbląg,
» TRAIDENIS-POL, Olecko,
» „VILL-MED“ CENTRUM MEDYCZNE Leśniczak & Syn, Giżycko,
» Wagon Service Ostróda,
» Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego - Regionalne Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Olsztynie,
» Zakład Usług Transportowych i Komunalnych Dariusz Jastrzębski, Mariola Jastrzębska, Różnowo.

Kapituła wyróżniła także wieloletnich laureatów: Zakład Usług Transportowych i Komunalnych srebrnym laurem, a TECHTRANS i Iławskie Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane złotym laurem.

W spotkaniu w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie wzięli również udział: Maciej Rataj, przedstawiciel Regionalny Administrator Programu „Przedsiębiorstwo Fair Play”, Anna Szcześniak, wiceprzewodnicząca Ogólnopolskiej Komisji Programu „Przedsiębiorstwo Fair Play”, Zbigniew Ciechomski, prezes WMARR oraz Janusz Gierulski, prezes Elbląskiej Izby Gospodarczej.

Wszyscy laureaci programu uzyskują prawo posługiwania się znakiem „Przedsiębiorstwo Fair Play”, są promowani w „ZŁOTEJ KSIĘDZE PFP” w języku polskim i angielskim oraz w mediach, zapraszani na konferencje i spotkania związane z tematyką biznesową. Znak „Przedsiębiorstwa Fair Play” niewątpliwie wzmacnia markę i pozycję laureata na rynku.
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl