Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2017-03-13 18:56 | Rozmiar tekstu: A A A

KIO odrzuciła odwołanie firmy Balzola

Olsztyn24
Ul. Pieniężnego będzie przebudowana
Odwołanie firmy Balzola Polska w sprawie wykluczenia z postępowania przetargowego na przebudowę ulicy Pieniężnego w Olsztynie okazało się nieskuteczne. Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła właśnie odwołanie hiszpańskiej firmy.

Do przetargu na prace na ulicy Pienieżnego stanęły trzy firmy: Skanska, Strabag i Balzola. Po otwarciu ofert okazało się, że uczestnicy postępowania oferują wykonanie prac za bardzo niską cenę. Firma Balzola proponowała wykonanie zadania za prawie 16 mln złotych, w tym koszt budowy mostu św. Jakuba - 12,9 mln. Następna w kolejności była Skanska (16,7 mln, w tym most - 13,8 mln). Najdroższa była propozycja Strabagu (18,7 mln, w tym most - 15,6 mln).

- Po tym, jak poprosiliśmy o wyjaśnienie oferentów z najkorzystniejszymi propozycjami, zapadła decyzja o wykluczeniu z postępowania Balzoli - informują urzędnicy olsztyńskiego ratusza.
R E K L A M A
banner
Przedstawiciele tej firmy złożyli jednak odwołanie do KIO. Izba jednak odrzuciła odwołanie. Tym samym gmina może podpisać umowę na wykonawstwo ul. Pieniężnego ze Skanską.

Przebudowana ulica będzie mieć podobny przebieg do obecnego, czyli po jednym pasie ruchu w każdym z kierunków. Ponadto w kierunku al. Piłsudskiego poprowadzony będzie buspas. Nowy most św. Jakuba pozwoli połączyć parki Centralny i Podzamcze specjalnym przejściem pod konstrukcją. Prace mają być zrealizowane w ciągu 245 dni od podpisania umowy.

Równocześnie z przebudową drogi przy katedralnych murach mają powstawać miejskie planty.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl