Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2017-02-09 22:39 | Rozmiar tekstu: A A A

Trzy firmy chcą urządzić olsztyńskie planty

Olsztyn24
Wizualizacja zagospodarowania olsztyńskich plant
Urząd Miasta Olsztyna zakończył przyjmowanie ofert w przetargu na zagospodarowanie terenu przy konkatedrze św. Jakuba. W przetargu udział wzięły trzy firmy.

Na rewaloryzację terenu pod olsztyńskie planty miasto przeznaczyło nieco ponad 1,2 mln złotych. Chęć wykonania zadania zgłosiły trzy firmy. Najtańszą ofertę przedstawiła olsztyńska firma Inwest Servis (983 592 zł). Pozostałe to AG Complex z Warszawy (1 230 000 zł) oraz Skanska S.A. (1 064 333 zł). Teraz oferty czeka ocena formalna. Wykonawcę inwestycji powinniśmy poznać za około cztery tygodnie.

Projekt urządzenia plantów zakłada stworzenie dwóch stref: ogólnodostępnej, tzw. piknikowej, rekreacyjnej oraz strefy wyciszenia i relaksu. Pierwsza powstanie w miejscu obecnego gruntowego parkingu oraz ogrodu przedszkola. Będzie to teren otwarty, sprzyjający różnym formom aktywności i wypoczynku. Dodatkowo teren zostanie połączony z wałami miejskimi za pomocą schodów tarasowych, co pozwoli na organizację w tym miejscu plenerowych wydarzeń kulturalnych. Druga strefa zwana ogrodem wirydarzowym będzie zlokalizowana w oddaleniu od ruchliwej ulicy Pieniężnego, w miejscu dawnego ogrodu archiprezbitera i wikarego z katedry św. Jakuba. Zieleń w tej części plant nawiązywać będzie do założeń takich obiektów. To kwadratowy lub prostokątny ogród umieszczony wewnątrz murów klasztornych.
R E K L A M A
banner
Prace mają być realizowane równolegle z przebudową ul. Pieniężnego.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl