Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2017-03-15 09:43 | Rozmiar tekstu: A A A

Literackich wspomnień czar z Ewą Chotomską

Olsztyn24
Ewa Chotomska | Więcej zdjęć »
W Książnicy Polskiej w Olsztynie odbyło się wczoraj (15.03) spotkanie literacko-wspominkowe. Gościem Sceny Literackiej - cyklu spotkań z literatami i rozmów na ciekawe tematy była Ewa Chotomska - pisarka, autorka tekstów piosenek dla dzieci i scenarzystka. Szerszej publiczności znana jest z niezapomnianej roli Ciotki Klotki, która razem z Krzysiem (Krzysztofem Marcem) prowadziła „Tik-Tak”, progam dla dzieci nadawany w TVP do końca lat 90. ubiegłego wieku.

Ewa Chotomska była scenarzystką programów telewizyjnych skierowanych do najmłodszych: wspomnianego „Tik-Taka”, „Fasola”, „Domowe przedszkole” i „Młynek”. Jest również autorką tekstów do wielu piosenek - dziecięcych hitów, m.in.: „Szczotka, pasta”, „Mydło lubi zabawę”, „Myj zęby” i „Moja fantazja”.

Chociaż spotkanie skierowane było do młodszej publiczności, to pojawiła się na nim znacząca grupa osób dorosłych, którym nie raz zakręciła się łezka w oku na wspomnienie dzieciństwa z twórczością Ewy Chotomskiej i pisarki Wandy Chotomskiej - mamy bohaterki wieczoru, która miała często wpływ na teksty pani Ewy.
R E K L A M A
banner
Wieczór zarejestrowaliśmy na filmie wideo. Zapraszamy do jego obejrzenia.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Spotkanie z Ewą Chotomską w Książnicy Polskiej

»

15-03-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl