Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
AS/UM | 2017-03-15 17:19 | Rozmiar tekstu: A A A

Ruszyła rekrutacja do olsztyńskich przedszkoli

Olsztyn24
Ruszyła rekrutacja do olsztyńskich przedszkoli (fot. Marcin Kierul)
15 marca rozpoczął się nabór dzieci do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych zorganizowanych w szkołach podstawowych.

Rekrutacja do olsztyńskich placówek dotyczy dzieci zamieszkałych na terenie Olsztyna. Wniosek o przyjęcie dziecka można składać w wybranym przedszkolu lub oddziale przedszkolnym do 31 marca do godziny 15.00.

- Przed podjęciem decyzji rodzic będzie miał możliwość zapoznania się z ofertą przedszkoli i oddziałów przedszkolnych zorganizowanych w szkołach podstawowych - tłumaczy Teresa Wiśniewska, zastępca dyrektora Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Olsztyna. - Na stronie www.przedszkola-olsztyn.nabory.pl można znaleźć informacje o placówkach biorących udział w postępowaniu rekrutacyjnym. Rodzic może wybrać trzy publiczne placówki.
R E K L A M A
banner
Pełna lista zakwalifikowanych do danych placówek dzieci zostanie ogłoszona 21 kwietnia. Zaplanowano również nabór uzupełniający. W przypadku większej liczby dzieci niż liczba wolnych miejsc, w pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego będą brane pod uwagę następujące kryteria: wielodzietność, niepełnosprawność dziecka, niepełnosprawność jednego z rodziców, niepełnosprawność obojga rodziców, niepełnosprawność rodzeństwa, samotne wychowywanie dziecka w rodzinie, objęcie dziecka pieczą zastępczą.

Terminy przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego dostępne są na wspomnianej wyżej stronie internetowej.

Więcej o kryteriach w:

1) Uchwale Nr IV/20/15 rady Miasta Olsztyna z dnia 28 stycznia 2015 r. w sprawie ustalenia kryteriów wraz z liczbą punktów za te kryteria w postępowaniu rekrutacyjnym do publicznych przedszkoli prowadzonych przez Miasto Olsztyn.

2) Uchwale Nr IV/21/15 Rady Miasta Olsztyna z dnia 28 stycznia 2015 r. w sprawie ustalenia kryteriów wraz z liczbą punktów za te kryteria w postępowaniu rekrutacyjnym do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Olsztyn.

Olsztyn
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl