Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2017-02-28 19:48 | Rozmiar tekstu: A A A

Dwanaście milionów z RPO na przedszkola w regionie

Olsztyn24
Urząd Marszałkowski w Olsztynie
Zarząd województwa zatwierdził dzisiaj (28.02) rozstrzygnięcie konkursu na zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej. To był pierwszy taki konkurs w obecnej edycji Regionalnego Programu Operacyjnego. Wpłynęły aż 82 wnioski, 27 z nich zakwalifikowało się do dofinansowania.

Przyznane dotacje wynoszą łącznie 12 mln zł. Przedszkola mogą je przeznaczyć na tworzenie lub dostosowywanie nowych miejsc wychowania przedszkolnego, także dla dzieci z niepełnosprawnościami, rozszerzenie oferty wychowania o dodatkowe zajęcia wyrównujące szanse edukacyjne dzieci, wydłużenie godzin pracy ośrodków, doskonalenie umiejętności i kompetencji zawodowych nauczycieli do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym.

- Cieszę się, że na konkurs wpłynęło aż tyle wniosków – mówi marszałek Gustaw Marek Brzezin. – Wnioskodawcom, którym się nie udało zdobyć dofinansowania, pomożemy uzupełnić dokumenty, bo często wymagają one tylko drobnych korekt i jeszcze dziś ogłosimy następny nabór. Warto wystartować, bo do podziału jest kolejnych 12 mln zł.
R E K L A M A
banner
We wrześniu zostanie ogłoszona jeszcze jedna runda konkursu – na zajęcia z zakresu rozwijania kompetencji kluczowych. Wówczas do podziału także będzie 12 mln zł.
Komentarze [1]
~mieszkaniec / 2017-02-28 20:15
Brawo PiS i barwo 500 plus. Młode rodziny decydują się na drugie i czasem na kolejne dziecko. 500 + to największy sukces po 1989 roku!
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl