Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D./k | 2017-03-18 11:11 | Rozmiar tekstu: A A A
VI Warmińsko-Mazurskie Spotkania Teatralne „Zwierciadła” odbyły się w Olsztynie

Teatr Światło i Cień znowu najlepszy

Olsztyn24
Zwycieżcy VI Warmińsko-Mazurskich Spotkań Teatralnych „Zwierciadła” (fot. WB) | Więcej zdjęć »
W sali kameralnej Amfiteatru im. Czesława Niemena w Olsztynie odbyły się wczoraj (17.03) VI Warmińsko-Mazurskie Spotkania Teatralne „Zwierciadła” zorganizowane pod patronatem Prezydenta Miasta Olsztyna przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie oraz Fundację Twórczości Edukacji i Animacji Młodzieży „Teatrikon” z Lublina.

Festiwal skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z naszego województwa. Do tej pory regionalna edycja odbywała się w Bursie nr 3 w Olsztynie pod pieczą Sylwii Smyk. W tegorocznej odsłonie wzięło udział 5 teatrów: Teatr Mimowolni z Pałacu Młodzieży w Olszynie ze spektaklem „W sieci”, Grupa Teatralna Faux Pas z I Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie ze spektaklem „Poskromienie Złośnika, Teatr w Kieszeni z Węgorzewskiego Centrum Kultury ze spektaklem „Zabota”, Teatr Światło i Cień z Gimnazjum nr 13 w Olsztynie ze spektaklem „Cukierek” oraz Grupa Teatralna Ło/Men z Miejskiego Ośrodka Kultury w Lubawie ze spektaklem „Multiwitamina”.

Jury przeglądu w osobach Krystyny Jędrys (przewodnicząca) - aktorki, teatrologa, specjalistki w dziedzinie emisji głosu oraz Izabeli Mańkowskiej-Salik i Agnieszki Reimus Knezević - aktorek Białego Teatru z Olsztyna zdecydowało, że w tegorocznej edycji „Zwierciadeł” zwyciężył Teatr Światło i Cień z Gimnazjum nr 13 w Olsztynie (laureat również ubiegłorocznej edycji). Wyróżniono natomiast Teatr w Kieszeni z Węgorzewskiego Centrum Kultury.
R E K L A M A
banner
Zwycięzcy wojewódzkich eliminacji spróbują swoich sił w finale Ogólnopolskich Spotkaniach Teatralnych Zwierciadła, który odbędzie się w dniach 8-11 czerwca 2017r. w Lublinie.

Z D J Ę C I A
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl