Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
AS. | 2017-03-22 22:22 | Rozmiar tekstu: A A A

Szalony Krasnolud zaprasza na Olimpiadę Ekologiczną

Olsztyn24
Gra Eko Piotruś wydana przez Fundację Szalony Krasnolud | Więcej zdjęć »
Gry niewymagające prądu elektrycznego i materiały edukacyjne o parkach narodowych i parkach krajobrazowych w Polsce będzie można wygrać w Olimpiadzie Ekologicznej organizowanej przez olsztyńską Fundację „Szalony Krasnolud”, we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. Na zgłoszenia reprezentacji szkół podstawowych z Olsztyna i Powiatu Olsztyńskiego organizatorzy czekają do 13 kwietnia.

- Nasza fundacja zajmuje się między innymi „odciąganiem” dzieci od gier komputerowych, od sprzętu elektronicznego - mówi Monika Wysocka-Kawa, prezes zarządu Fundacji „Szalony Krasnolud”. - Czynimy to przede wszystkim oferując dzieciom i młodzieży zajęcia z grami „bez prądu”, czyli grami planszowymi, karcianymi, czy bitewnymi, z którymi związana jest też inna ze sfer naszej aktywności - modelarstwo.

Pomysł na zorganizowanie olimpiady ekologicznej to jeden ze skutków realizowanych przez fundację w ubiegłym roku działań proekologicznych.
R E K L A M A
banner
- Zaczęliśmy od promowania ekologicznych gier planszowych - wyjaśnia Monika Wysocka-Kawa. - Potem zorganizowaliśmy konkurs na projekt gry pod hasłem „Graj w ekologię”. Dzieciaki przedstawiły świetne pomysły. W ramach tego konkursu zorganizowaliśmy mini  turniej ekologiczny, do którego zgłosili się uczniowie czterech szkół. Nasz pomysł uczestnikom turnieju bardzo się spodobał, więc pomyśleliśmy - dlaczego nie zorganizować takiego turnieju dla większej liczby szkół z Olsztyna i Powiatu Olsztyńskiego?

Pomysł zorganizowania Olimpiady Ekologicznej spodobał się partnerom z WFOŚiGW, którzy na nagrody dla najlepszych przeznaczyli 2,3 tys. złotych. A ponieważ tematem olimpiady będą polskie parki narodowe i krajobrazowe, pomysłowi przyklasnęły również dyrekcje tych parków, przysyłając do fundacji całe kartony materiałów edukacyjnych i promocyjnych.

- Dlaczego parki narodowe i krajobrazowe? - mówi prezes Wysocka-Kawa. - Dlatego, że w ubiegłorocznym konkursie na ekologiczną grę, jedna ze szkół przedstawiła projekt gry Eko Piotruś, poświęconej właśnie parkom narodowym. To był tak świetny projekt, że my tę grę wydaliśmy. Przy tej okazji podjęliśmy współpracę z parkami narodowymi i teraz chcemy je promować.

Zgłoszenia do Olimpiady Ekologicznej można przesyłać tylko drogą elektroniczną na adres fundacja@szalonykrasnolud.pl. Przypominamy, że termin wysyłania zgłoszeń upływa 13 kwietnia br.

Olimpiada składać się będzie z trzech etapów, w których będą brały udział reprezentacje szkolne z Olsztyna i Powiatu Olsztyńskiego, składające się z sześciorga uczniów (po dwoje z klas IV, V i VI). Każda szkoła ma prawo zgłosić jedną drużynę.

Wszystkie etapy olimpiady będą przeprowadzone w Olsztynie, w siedzibie Fundacji „Szalony Krasnolud”, przy ul. Kołobrzeskiej 30 (1 piętro). Zakłada się przeprowadzenie:

1) czterech konkursów eliminacyjnych w kwietniu 2017 roku (26.04.2017 i 27.04.2017 w godzinach 9.00-11.00 i 12.00-14.00),

2) dwóch konkursów półfinałowych w maju 2017 roku (25.05.2017 w godzinach 9.00-11.00 i 12.00-14.00).

3) konkursu finałowego w pierwszej połowie czerwca 2017 roku (8.06.2017 w godzinach 12.00-14.00), zakończonego galą wręczenia nagród.

Łączna pula nagród w wysokości 2300 zł w postaci gier planszowych o tematyce ekologicznej i przyrodniczej zostanie rozdysponowana następująco:

1) miejsce - gry o łącznej wartości 1000 zł,
2) miejsce - gry o łącznej wartości 750 zł,
3) miejsce - gry o łącznej wartości 350 zł,
4) miejsce - gry o łącznej wartości 200 zł.

Organizatorzy przewidują też medale dla zdobywców miejsc I-III oraz pucharów dla najlepszych drużyn. Wszystkie drużyny biorące udział w olimpiadzie otrzymają dyplomy uczestnictwa oraz grę Eko Piotruś - Parki Narodowe. Dyplomy otrzymają również finaliści.

Więcej o olimpiadzie na stronie internetowej Fundacji „Szalony Krasnolud”.

Z D J Ę C I A
AS
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl