Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2017-03-27 17:30 | Rozmiar tekstu: A A A

Wystawę ilustracji książkowej dla dzieci otwarto w WBP

Olsztyn24
Wystawę można oglądać w Galerii Stary Ratusz WBP | Więcej zdjęć »
W Starym Ratuszu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie otwarto dzisiaj (27.03) wystawę ilustracji książkowej dla dzieci „Von allem Anfangan” przygotowaną przez Goethe Institut w Krakowie, partnera WBP.

Ekspozycja „Von allem Anfangan” (niem. „Na dobry początek”) dotyczy najnowszej niemieckojęzycznej literatury dla dzieci i młodzieży.

- Literatura ta przeżywa obecnie swój renesans - mówi Anna Derda, odpowiedzialna za kontakty z Goethe Institut z ramienia WBP. - Co roku w Niemczech ukazuje się 8 tysięcy nowych tytułów, z czego aż 6 tysięcy to książki niemieckojęzycznych autorów.
R E K L A M A
banner
Wystawa składa się z 17 plakatów prezentujących okładki oraz opisy książek niemieckojęzycznych (część z nich została także przetłumaczona na język polski, są dostępne w WBP).

- Tytuł wystawy odnosi się do faktu, że zaprezentowane na niej książki są dobrym wprowadzeniem dziecka w świat literatury - wyjaśnia Iwona Bolińska-Walendzik z WBP - Książka jest tym, co powinno trafiać do młodego człowieka i go kształtować. Ujęto tu te związane z różnymi trudnymi tematami, m.in. dorastaniem, śmiercią bliskich i problemami nastolatków.

Więcej o wystawie (będzie czynna przez najbliższe dwa tygodnie) i prezentowanych na niej tytułach w zapisie wideo wernisażu, który wkrótce udostępnimy. Zapraszamy do jego obejrzenia.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Wernisaż wystawy ilustracji książkowej dla dzieci w WBP

27-03-2017

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl