Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2017-03-27 18:10 | Rozmiar tekstu: A A A

Trasa rowerowa wokół J. Długiego ma patrona

Olsztyn24
Przebieg trasy im. Zbigniewa Rojka (fot. UM)
5 lat - tyle czasu musiało upłynąć od śmierci patrona, aby wnioskować o nadanie ścieżce rowerowej imienia Zbigniewa Rojka. W czwartek (23.03) prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz podpisał zarządzenie w tej sprawie.

- Jest to sposób uhonorowania społecznej działalności mieszkańca naszego miasta - mówi Piotr Grzymowicz. - Zbigniew Rojek jako pierwszy zajął się ścieżkami rowerowymi w Olsztynie. W wyniku jego działań i utworzonego przez niego Stowarzyszenia „Kołodrom” zaczęły powstawać pierwsze trasy rowerowe.

Pomysłodawcą nadania imienia Zbigniewa Rojka było Stowarzyszenie  Kołodrom”. Ideę poparły olsztyńskie stowarzyszenia społeczno-kulturalne, sportowe i instytucje pozarządowe, wśród nich: Towarzystwo Miłośników Olsztyna, Warmińsko-Mazurski Oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Warmińsko-Mazurski Związek Kolarski, Oddział Warmińsko-Mazurski PTTK. Zebrano również blisko 1,5 tys. podpisów mieszkańców Olsztyna. Pisma poparcia w tej sprawie zostały złożone na ręce prezydenta Olsztyna, który mając na uwadze duże zaangażowanie społeczne, przychylił się do propozycji.
R E K L A M A
banner
Ścieżka to jedyny w mieście zamknięty ciąg rowerowy. Biegnie wzdłuż brzegu Jeziora Długiego. Trasa nie otacza całego akwenu. Jest wytyczona tylko do mostu.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl