Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
ep. | 2017-03-29 16:11 | Rozmiar tekstu: A A A

Gimnazjaliści z ZPE chcą uhonorować Dietrichów

Olsztyn24
Gimnazjaliści z ZPE składają wniosek na ręce przewodniczącej Rady Miasta Olsztyna | Więcej zdjęć »
Anna Aręd i Mikołaj Jaworski z trzeciej klasy gimnazjum w Zespole Placówek Edukacyjnych w Olsztynie wystąpili z inicjatywą zmiany nazwy ul. Obiegowej na George`a i Marii Dietrichów. Dziś (29.03) złożyli oficjalny wniosek w Biurze Rady Miasta. W ten sposób przygotowują się do udziału w ogólnopolskim Sejmie Dzieci i Młodzieży.

- Jestem bardzo dumna z moich wyjątkowych uczniów - mówi Wanda Agnieszka Jabłońska, dyrektor ZPE. - Sami wystąpili z cenną inicjatywą, sami przygotowali wniosek do Biura Rady Miasta. Są jeszcze tacy młodzi, a już wykazali się prawdziwą postawą obywatelską.

Niedawno zmarły Georg Dietrich był niemieckim przedsiębiorcą i filantropem zasłużonym dla Olsztyna. Dla pojednania polsko-niemieckiego zrobił więcej niż rzesza polityków. Od stanu wojennego pomagał mieszkańcom Olsztyna. Po 1989 roku wraz z żoną Marią założył fundację i skupił się na pomocy najbardziej potrzebującym. Wspierał także Zespół Placówek Edukacyjnych. Dzięki podarowanym przez fundację Dietrichów pieniądzom udało się m.in. zbudować w 2007 roku nowy budynek ZPE. Wiedzą o tym starsi uczniowie szkoły, postanowili się więc odwdzięczyć za okazane serce.

- Pan Georg Dietrich przyjeżdżał do naszej szkoły. Był dobry, pomagał ludziom. Powinien mieć swoją ulicę w Olsztynie - mówi Mikołaj Jaworski. - Chcemy zmienić nazwę ulicy Obiegowej, żeby przypominała ludziom o państwu Dietrichach - dodaje Anna Aręd.
R E K L A M A
banner
W napisaniu oficjalnego wniosku do Biura Rady Miasta pomogli uczniom nauczyciele Robert Bartkowski i Michał Śliwiński. Pomogli im też w zebraniu ponad 100 podpisów za zmianą nazwy ulicy Obiegowej. Dziś Ania i Mikołaj spotkali się z Haliną Ciunel, przewodniczącą Rady Miasta i wręczyli jej pismo.

- Dopełnię starań, by udało się projekt wcielić w życie - zapewniała Halina Ciunel.

Następnie uczniowie uczestniczyli we fragmencie obrad sesji Rady Miasta i usłyszeli, że teraz pomysłem zajmą się radni z Komisji Gospodarki Komunalnej. Tak więc przed końcem kwietnia wszystko powinno być już wiadome.

Projekt zmiany nazwy ulicy Obiegowej na G.M. Dietrichów jest również zadaniem przygotowującym Anię i Mikołaja do uczestnictwa w ogólnopolskim projekcie Sejm Dzieci i Młodzieży. W ubiegłym roku w młodzieżowym Sejmie reprezentowali ZPE Adrian Glinka i Robert Niewiadomski jako jedyni z Olsztyna. Teraz warto trzymać kciuki za Anię i Mikołaja.

******

Od redakcji

Podczas XXXIV sesji Rady Miasta Olsztyna w dniu 29.03.2017 doszło do wymiany zdań na temat wyżej opisanego wniosku młodzieży ZPE pomiędzy radnym PiS Jarosławem Babalskim a radną Wandą Agnieszką Jabłońską - dyrektorem ZPE. Treść tej rozmowy w załączonym niżej pliku MP3.

Z D J Ę C I A
P L I K   M P 3
P L I K   M P 3
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl