Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2017-03-30 22:58 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyn doceniony za e-usługę

Olsztyn24
Statuetka dla Olsztyna (fot. archiw. UM)
Nagroda Skrzydła IT w Administracji dla Olsztyńskich Cmentarzy Online”. Wyróżnienie zostało przyznane w kategorii e-usługi dla obywatela. Statuetka została wręczona w środę (29.03) w Zakopanem, podczas IV Forum Kierowników IT w Administracji. Z e-usługi można skorzystać poprzez stronę internetowa lub pobrać aplikację na smartfona.

- W aplikacji mobilnej możemy skorzystać z funkcji „Prowadź do grobu” - mówi dyrektor Wydziału Informatyki Urzędu Miasta, Rafał Ruchlewicz. - Dzięki niej można zorientować się, w którym kierunku i w jakiej odległości znajduje się szukany grób, co pozwoli na jego szybsze odnalezienie. Aplikacja dodatkowo zapewnia możliwość zapisania na stałe lokalizacji określonych grobów, co może przydać się w przyszłości.

E-usługa umożliwia poszukiwanie nagrobka na terenie cmentarza w Dywitach i przy ul. Poprzecznej. Wystarczy tylko wpisać imię i nazwisko zmarłej osoby. Na liście wyników przedstawione zostaną dodatkowe informacje, jak data urodzenia, śmierci, lokalizacja grobu.
R E K L A M A
banner
Do stworzenia strony i aplikacji został wykorzystany funkcjonujący w Urzędzie Miejskim System Informacji Przestrzennej Miasta Olsztyna. Pozwoliło to na ograniczenie wydatków, które trzeba by było ponieść na wykonanie nowego systemu. E-usługa jest dostępna od października 2016 roku. Adres do strony dostępny tutaj.

Olsztyńskie Cmentarze Online” to nie jedyna doceniona przez specjalistów e-usługa. W 2016 Olsztyn Skrzydłami IT W Administracji nagrodzono e-deklaracje (Portal, dzięki któremu mieszkańcy mogą sprawdzić swoje rozliczenia z urzędem, a także dokonać płatności online. Można w nim sprawdzić wysokość lokalnych podatków, należności związane z gospodarką nieruchomościami oraz mandaty wystawione przez straż miejską i pracowników strefy płatnego parkowania.) i Elektroniczne Płatności Olsztyna. (Narzędzie, które ma ułatwić mieszkańcom kontakt z ratuszem. Bez wychodzenia z domu możliwe jest składanie m.in. deklaracji związanych z podatkiem od nieruchomości lub leśnym. Po wypełnieniu i przesłaniu elektronicznego formularza zostanie naliczona kwota, którą należy zapłacić – np. za pomocą Elektronicznych Płatności Olsztyna.).

Komentarze [1]
~Anna / 2017-03-31 10:28
Szkoda tylko, że aplikacja nie jest aktualizowana, nie ma wszystkich grobów zaktualizowanych
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl