Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email MBM | 2016-08-01 15:45 | Rozmiar tekstu: A A A

Geoportal się sprawdza

Olsztyn24
 
Już 160 podmiotów gospodarczych prowadzących działalność geodezyjną korzysta z Geoportalu prowadzonego przez Starostwo Powiatowe w Olsztynie. Wiosną minęły 2 lata od uruchomienia systemu.

Założeniem projektu e-mapa było przyczynienie się do budowy społeczeństwa informacyjnego i umożliwienie właścicielom nieruchomości z obszaru powiatu olsztyńskiego, inwestorom i wykonawstwu geodezyjnemu korzystania z e-usługi.

- Do tej pory za pośrednictwem Geoportalu zostało zgłoszonych 8911 prac geodezyjnych i kartograficznych – mówi Anna Kowalewska, Geodeta Powiatowy, dyrektor Wydziału Geodezji w starostwie. Na pytanie, jak system się sprawdza do tej pory, zapewnia, że jest wielkim ułatwieniem pracy zarówno geodetów w powiecie, jak i w samym urzędzie. – Największym plusem jest to, że wykonawcy nie muszą przychodzić do starostwa, aby móc rozpocząć prace geodezyjne. Wszystkie potrzebne informacje i materiały zasobu uzyskują drogą elektroniczną. W ten sposób mogą zarówno zgłosić prace, jak i pobrać potrzebne dane. System działa 24 godziny na dobę, więc wykonawstwo geodezyjne nie jest ograniczone godzinami pracy urzędu.
R E K L A M A
banner
Powiat Olsztyński na tym nie poprzestaje i myśli dalej o zwiększeniu dostępu do materiałów powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.

Przed nami poszerzenie funkcjonalności o e-płatność oraz udostępnianie drogą elektroniczną państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego wszystkim zainteresowanym. Obecnie trwają intensywne przygotowania do realizacji zadania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2014-2020 – dodaje Anna Kowalewska.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.