Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2017-04-23 11:20 | Rozmiar tekstu: A A A

Dzień Wolnej Sztuki w BWA

Olsztyn24
Wybrane prace prezentowano w holu galerii | Więcej zdjęć »
BWA Galeria Sztuki w Olsztynie zaprosiła wczoraj (22.04) olsztynian w swe podwoje z okazji Dnia Wolnej Sztuki. Instytucja włączyła się organizowaną na całym świecie od 2011 roku inicjatywę po raz czwarty.
Dzień Wolnej Sztuki/Slow Art Day to akcja społeczna, mająca pokazać odwiedzającym, że muzea i galerie z powodzeniem można zwiedzać w sposób nieśpieszny i refleksyjny. Raz w roku, w kwietniową sobotę muzea i galerie w całej Polsce proponują zwiedzającym oglądanie pięciu wybranych przez nie obiektów. Przed każdym dziełem stoją opiekunowie, których zadaniem jest zachęcanie do dyskusji i zainspirowanie do zastanowienia się nad tym, co „mówi” dzieło.

W  tej edycji imprezy BWA przedstawiło:
» Piotr Obarek, Ten sam temat, 1988, olej, deska 24x24 cm
» Andrzej Olczyk, Analiza naszego śladu I, linoryt, 33,5x27 cm
» Ryszard Szymański, Początek, technika metalowa, 64x50 cm
» Antoni Boratyński, Jeszcze ptak nad polem śpiewa, linoryt, 67x50 cm
» Marek Sapetto, Plus Minus, 1980, akryl, płótno, 110x96 cm.

O prezentacji akurat tych prac zadecydowali sami miłośnicy sztuki, którzy wzięli udział marcowym głosowaniu ogłoszonym na jednym z portali społecznościowych, w którym mogli wybrać pięć z dziesięciu zaproponowanych przez galerię dzieł.
R E K L A M A
banner
Dzięki ogłoszeniu na tym portalu wybrano także osoby prezentujące wybrane prace. Byli to wolontariusze, którzy po przeszkoleniu przez pracowników BWA weszli w ich rolę i z zaangażowaniem opowiadali o pracy, której promocją się zajmowali tego dnia. 

- Zaprosiliśmy do tej nietypowej współpracy sympatyków sztuki współczesnej, ponieważ chcieliśmy pokazać, że nie trzeba mieć wykształcenia kierunkowego, aby współistnieć ze sztuką, poznawać ją i doceniać - mówi Małgorzata Bojarska-Waszczuk, dyrektor BWA. - Chcemy, by olsztynianie angażowali się w działania związane ze sztuką jak najczęściej. Jest to nie tylko interesujący, ale i rozwijający pod wieloma względami sposób na spędzanie czasu nie tylko dla osób dorosłych - także dla dzieci.  

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Dzień Wolnej Sztuki 2017 w BWA

»

22-04-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl