Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
MC | 2017-04-24 21:36 | Rozmiar tekstu: A A A

Jubileusz i święta patronalne w kościele warmińskim

Olsztyn24
Abp senior Wojciech Ziemba przyjmował życzenia w kurii metropolitalnej (fot. Marcin Kierul - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Dwadzieścia pięć lat temu papież Jan Paweł II bullą Totus Tuus Poloniae dokonał zmian w podziale administracyjnym Kościoła w Polsce. Skutkiem zmian było m.in. podzielenie dotychczasowej dieceji warmińskiej na archidiecezję warmińską, diecezję elbląską i diecezję ełcką.

Z okazji tego jubileuszu, ale także w związku z obchodzonym wczoraj świętem patronalnym św. Wojciecha, patrona Polski i archidiecezji warmińskiej, w bazylice konkatedralnej św. Jakuba w Olsztynie odprawiono dzisiaj (24.04) uroczystą mszę świętą. Przewodniczący liturgii abp Józef Górzyński i zgromadzeni w bazylice księża, modlili się także w intencji abpa seniora Wojciecha Ziemby, który wczoraj także miał swoje święto patronalne.

Po mszy abp. senior Wojciech Ziemba przyjmował imieninowe życzenia w Kurii Warmińskiej. Wśród składających życzenia byli posłanka Anna Wasilewska, wojewoda Artur Chojecki, marszałek Gustaw Marek Brzezin, prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz i przewodnicząca Rady Miasta Olsztyna Halina Ciunel.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl