Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2015-07-26 18:15 | Rozmiar tekstu: A A A

Msza święta i figura św. Jakuba na 700-lecie chrystianizacji Olsztyna

Olsztyn24
Mszy przewodniczył arcybiskup koadiutor Józef Górzyński | Więcej zdjęć »
Mszą świętą w bazylice i poświęceniem nowej figury patrona Olsztyna, uczczono dziś (26.07), w święto patronalne Parafii Współkatedralnej Świętego Jakuba, symboliczną, 700-rocznicę chrystianizacji Olsztyna. Symboliczną, bo nie są znane fakty historyczne, od których można by liczyć bieg tego terminu.

Zaproszenie proboszcza ks. prałata kan. Andrzeja Lesińskiego do udziału w uroczystościach przyjęli najważniejsi hierarchowie Archidiecezji Warmińskiej, z metropolitą warmińskim arcybiskupem Wojciechem Ziembą na czele. Mszy świętej przewodniczył arcybiskup koadiutor Józef Górzyński, zaś kazanie wygłosił biskup elbląski Jacek Jezierski.

W miejscach przeznaczonych dla gości świeckich usiedli: marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, przewodnicząca Rady Miasta Halina Ciunel w asyście radnych Mirosława Gornowicza i Zbigniewa Dąbkowskiego oraz rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, senator Ryszard Górecki.
R E K L A M A
banner
Po mszy jej uczestnicy przeszli na plac przy należącym do parafii Centrum Pielgrzymkowego św. Jakuba, gdzie ustawiono nową figurę św. Jakuba - patrona centrum, parafii i Olsztyna. Figurę poświęcił arcybiskup koadiutor Józef Górzyński.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [3]
~Piotr / 2015-07-27 22:31
Popieram głos Misia. Nie wolno zapraszać na uroczystości kościelne osób, których poglądy są sprzeczne z nauką Kościoła. Jak biskupi chcą, to niech się idą z nimi napić, ale potem wynocha ze Świętej Warmii, bo to jest bluźnierstwo przeciwko Kościołowi! Niedawno zamieszczane były zdjęcia, na których Kowalczyk (TW CAPPINO) wita się z tym samym człowiekiem. Gdzie tu godność?
~Franek / 2015-07-27 11:21
Dziękuję za ten głos w dyskusji. To oznacza, że wielu olsztynian używa rozumu. Dziękuję Pani Misi za głos. pozdrawiam
~Misia / 2015-07-26 19:58
Ryszard Górecki? W pierwszej ławce w kościele? Przecież to są jakieś kpiny. Przypominam ten człowiek głosował za ustawą o in-vitro? Biskupowie starajcie się. Może za rok można będzie obchodzić pierwszą rocznicę chrystianizacji Góreckiego. Ale temu człowiekowi to na prawdę brak klasy. Porażka
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
700-lecie chrystianizacji Olsztyna

26-07-2015

image galeria
Poświęcenie figury św. Jakuba w Olsztynie

26-07-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl