Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Łukasz Czarnecki-Pacyński | 2017-04-26 10:45 | Rozmiar tekstu: A A A

Koncert charytatywny w olsztyńskiej szkole muzycznej

Olsztyn24
Koncert charytatywny w PSM I i II st. w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Przeboje muzyki klasycznej, filmowej i musicalowej królowały podczas poniedziałkowego (24.04) symfonicznego koncertu charytatywnego w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Fryderyka Chopina w Olsztynie. Dochód z tego koncertu zostanie przeznaczony na zakup pompy przepływowej dla Oddziału Intensywnej Terapii i Anestezjologii Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

- Nasz oddział leczy jedne z najcięższych chorób występujących u dzieci. Pacjenci przybywają do nas w ciężkim stanie, w zagrożeniu życia, po wypadkach, z bardzo poważnymi przypadkami zapalenia płuc, dlatego musimy mieć bardzo dużo specjalistycznej aparatury – wyjaśniła podczas koncertu doktor Maria Dziejowska, ordynator Oddziału Intensywnej Terapii i Anestezjologii Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

Oddział leczy dzieci w każdym wieku: od urodzenia do 18 roku życia, przyjmując ok. 200 pacjentów rocznie. Niektórzy z nich przebywają w szpitalu nawet po 3-4 miesiące. Oprócz wysoko wyspecjalizowanego personelu, na oddziale potrzeba także aparatury, która często zastępuje oddech oraz wiele pomp, bardzo precyzyjnie podających silnie działające leki. To wszystko ulega zużyciu.
R E K L A M A
banner
Doktor Dziejowska przypomniała również, że jej placówka istnieje od 1967 r. i była pierwszym pozaklinicznym oddziałem intensywnej terapii dla dzieci w Polsce.

Podczas koncertu wystąpili: Orkiestra Symfoniczna Szkoły Muzycznej II st., oraz chór i soliści pod batutą prof. Marty Dramowicz-Wojtackiej – inicjatorki tego wydarzenia. Imprezę poprowadził red. Robert Lesiński. Mogliśmy usłyszeć w symfonicznym opracowaniu przeboje muzyki filmowej i klasycznej: piosenkę „Mam tę moc” (ze świetną Agatą Łokucjewską), podobnie „Pierwszy raz jak sięga pamięć” (z pierwszorzędną Julią Pliś i Anną Kowalik) z „Krainy lodu”. Wraz z orkiestrą wystąpił także chór szkoły muzycznej II st. znakomicie przygotowany przez Jolantę Sołowiej, wykonując fragment z musicalu „Nędznicy”. W wykonaniu trzonu zespołu – orkiestry smyczkowej usłyszeliśmy krótką „Polkę” Rachmaninowa (partię solową na pikulinie zagrała Julita Burzyńska) oraz zagraną z niezwykłym młodzieńczym żarem „Orawę” Kilara. Zespół bisował czterokrotnie; wiele osób na widowni było szczerze wzruszonych.

- W czasie koncertu zebrano 2500 zł - informuje prof. Marta Dramowicz-Wojtacka, choć na tym zbiórka jeszcze się nie kończy. Na portierni szkoły muzycznej wciąż stoi puszka, do której datki na zakup specjalistycznego sprzętu będzie można wrzucać jeszcze przez kilka dni.

- Cieszę się, że możemy leczyć dzieci na wysokim poziomie i cieszę się także że jesteśmy doceniani w takich inicjatywach, zwłaszcza że to inicjatywa dzieci-dzieciom. Serdecznie dziękujemy Pani dyrygent i młodzieży – powiedziała na zakończenie doktor Maria Dziejowska.

Łukasz Czarnecki-Pacyński

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl