Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-04-29 16:03 | Rozmiar tekstu: A A A

Pół wieku Zespołu Krytych Obiektów Sportowych

Olsztyn24
Jubileusz 50-lecia Zespołu Krytych Obiektów Sportowych w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Dzisiaj (29.04) o godz. 13.00 minęło 50 lat od otwarcia Zespołu Krytych Obiektów Sportowych OSiR przy ul. Głowackiego w Olsztynie. Z tej okazji Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował jubileuszową uroczystość, której kulminacyjnym momentem było krojenie jubileuszowego tortu.

Podczas uroczystości Tomasz Lenkiewicz przypomniał historię wybudowanego w 1967 roku obiektu. O znaczeniu obiektu dla olsztyńskiego sportu mówił natomiast Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna. Uroczystość wzbogacił występ działającego przy olsztyńskim OSiR zespołu cheerleaders Soltare.

Z okazji jubileuszu dzisiaj w basenie można było popływać za darmo, a dzieci dodatkowo mogły wziąć udział w zabawach w wodzie ze szkółką „Delfin”. Również za darmo można było pograć w tenisa stołowego.
R E K L A M A
banner
ZKOS w Olsztynie przy ul. Głowackiego uroczyście otwarto 29 kwietnia 1967 roku. Symboliczną wstęgę przecięli: Marian Gotowiec, przewodniczący Prezydium Wojewódzkiej Rady Narodowej oraz Kazimierz Holicz – ówczesny przewodniczący Wojewódzkiego Komitetu Kultury Fizycznej i Turystyki.

Przez pół wieku na 25-metrowym basenie tysiące mieszkańców naszego miasta uprawiało wyczynowo pływanie. Powstawały sekcje pływackie m.in. KS „Łączność”, KKS „Warmia”, AZS. W 1970 roku powstał Międzyszkolny Klub Pływacki „Kormoran”. Pracą szkoleniową zajęli się wówczas wybitni trenerzy: Zbigniew Łatanowski, Edmund Uścinowicz i Andrzej Bergiel. W następnych latach kadrę trenerską tworzyli m.in.: Tomasz Żabiński, Magdalena Masztalerz, Krystyna Urniaż, Teresa Stefanowicz, Elżbieta Smagłowska, Jacek Nowak, Jacek Puciło, Andrzej Wąsowski, Marian Koper i Tomasz Grabysa.

Olsztyński basen był świadkiem wspaniałych zawodów sportowych, padały na nim rekordy Polski. Nie sposób wymienić wszystkich utalentowanych olsztyńskich pływaków. Na szczególne wyróżnienie zasługuje jednak Leszek Górski, który reprezentował Polskę podczas Igrzysk Olimpijskich w Moskwie w 1980 roku. Sekcje pływackie do dnia dzisiejszego z powodzeniem szkolą obecnych i przyszłych mistrzów.

Kryty basen to nie tylko sport wyczynowy. Na nim dziesiątki tysięcy osób uczyło się pływać. Mieszkańcy Olsztyna po pracy szukali tu wypoczynku i relaksu.

Nie sposób nie wspomnieć o sali sportowej, która wchodzi w skład zespołu krytych obiektów sportowych. Na niej odbywały się m.in. ogólnopolskie zawody gimnastyczne, międzynarodowe turnieje koszykówki. Tu siatkarze AZS zdobywali tytuły mistrzów Polski. Kibice mogli podziwiać grę Stanisława Zduńczyka, Stanisława Iwaniaka, Mirosława Rybaczewskiego, Zbigniewa Lubiejewskiego, którzy reprezentowali Polskę na Igrzyskach Olimpijskich.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Jubileusz 50-lecia Zespołu Krytych Obiektów Sportowych w Olsztynie

29-04-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl