Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2016-02-26 21:37 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyński Ośrodek Sportu i Rekreacji działa już 50 lat!

Olsztyn24
Jubileuszowa akademia w OPNT w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Olsztyński Ośrodek Sportu i Rekreacji świętuje jubileusz 50-lecia działalności. Z tej okazji na weekend OSiR przygotował dla olsztynian ciekawe propozycje imprez sportowo-rekreacyjnych, a także możliwość zwiedzenia niedostępnych na co dzień zakamarków miejskich obiektów sportowo-rekreacyjnych. Zanim jednak „świętować” będą mieszkańcy miasta, w piątkowy (26.02) wieczór, na jubileuszowej uroczystości w Olsztyńskim Parku Naukowo-Technologicznym spotkali się pracownicy OSiR i ich goście.

Zaproszenie jubilatów na uroczystość przyjęli m.in. prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz ze swoimi zastępcami Haliną Zaborowską-Boruch i Jarosławem Słomą, przewodnicząca Rady Miasta Olsztyna Halina Ciunel wraz z grupą radnych, posłowie Anna Wasilewska i Paweł Papke,  prezes Polskiego Związku Pływackiego Andrzej Kowalski i Bogdan Paluszkiewicz z Polskiego Związku Płetwonurkowania.

Jak przypomniał dyrektor OSiR Jerzy Litwiński, protoplastą OSiR-u był Wojewódzki Ośrodek Sportu, Turystyki i Wypoczynku powołany do życia uchwałą Wojewódzkiej Rady Narodowej w Olsztynie. WOSTiW rozpoczął działalność z dniem 1.02.1966 roku.
R E K L A M A
banner
Pierwszym zadaniem ośrodka było dokończenie budowy zespołu obiektów sportowych przy ul. Głowackiego w Olsztynie, które oddano do użytku w 1967 roku. Zespół ten przez długie lata był jedynym obiektem sportowym zarządzanym przez WOSTiW.

1 października 1975 roku WOSTiW przekształcono w Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji, a w roku 1988 - w Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Pierwszym dyrektorem WOSTiW-u był Ryszard Polaczek. W roku 1980 stanowisko dyrektora objął Czesław Falkiewicz. Pełnił on funkcję dyrektora przez 15 lat. W lipcu 1995 r. dyrektorem OSiR został Wojciech Smoliński, a w lipcu 2003 r. - Jerzy Litwiński.

Wraz z rozwojem miasta, pojawiały się kolejne obiekty sportowe: stadion piłkarski, hala Urania, hotel Relaks, ośrodek wypoczynkowy Kłobuk w Nowej Kaletce, korty tenisowe, plaża miejska, lodowisko przy stadionie, tor motocrossowy, skatepark. Za kadencji Jerzego Litwińskiego powstały kolejne obiekty sportowe: sztuczne lodowiska przy HWS Urania i przy ul. Jeziołowicza, basen z halą sportową przy ul. Mariańskiej, Wodne Centrum Rekreacyjno-Sportowe Aquasfera i wreszcie Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel, które zarządza plażą miejską, Centrum Szkolenia Kajakarskiego i Centrum Szkolenia Żeglarskiego.

Działalność OSiR nie ogranicza się tylko do zarządzania obiektami. OSiR organizuje wiele różnego rodzaju imprez, wydarzeń sportowych oraz propaguje sport i rekreację. Jak dzisiaj wyglądają obiekty OSiR i jego działalność pokazano uczestnikom akademii na filmie przygotowanym specjalnie na jubileusz.

Oprócz przypomnienia historii OSiR-u, spotkanie w OPNT było okazją do przekazania jubilatowi gratulacji i życzeń na przyszłość. Wyróżnienia odebrali też najbardziej zasłużeni pracownicy i kierownicy ośrodka. Nagrodzono również uczestników zorganizowanego przez OSiR konkursu wiedzy pod hasłem „50 pytań na 50-lecie OSiR”.

Artystycznie akademię ubarwił występ działającego przy OSiR zespołu cheerleaderek „Soltare” oraz mini koncert Łukasza Jędrysa. W OPNT można było obejrzeć również archiwalne dokumenty i fotografie dotyczące przeszłości OSiR-u, a także wystawę fotograficzną przedstawiającą współczesne obiekty sportowe Olsztyna oraz organizowane przez OSiR imprezy.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Jubileusz 50-lecia Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie

»

26-02-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl