Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Mirosław Rodziewicz | 2017-05-03 11:05 | Rozmiar tekstu: A A A

Dzień Otwarty ’2017 w Zespole Szkół Rolniczych

Olsztyn24
Dzień Otwarty w ZSR w Smolajnach (fot. M. Rodziewicz i M. Polakiewicz) | Więcej zdjęć »
Zespół Szkół Rolniczych im. bpa Ignacego Błażeja Krasickiego w Smolajnach otworzył swe podwoje przed gimnazjalistami poszukującymi atrakcyjnych kierunków dalszego kształcenia. W organizację Dnia Otwartego zaangażowała się cała społeczność szkolna. Nauczyciele i uczniowie zaprezentowali gimnazjalistom aktualne kierunki kształcenia i kursy organizowane przez szkołę.

Gości powitała Joanna Maziuk, dyrektor szkoły i zaprosiła do zapoznania się z pracowniami i nauczycielami przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych. Przed szkołą swoje ciągniki rolnicze zaprezentowali uczniowie najstarszych klas Technikum Rolniczego. Po wejściu do szkoły można było zapoznać się z osiągnięciami Jeździeckiego Uczniowskiego Klubu Jeździeckiego „Galop” w Smolajnach.

Uczniowie obejrzeli pracownie językowe, w których Anna Bontal i Anna Osiak uczą języków obcych, zaś Marta Polakiewicz pracownię matematyczno-fizyczną i informatyczną. Łukasz Łukasiak, nauczyciel przedmiotu architektura krajobrazu, zaprezentował ten kierunek w pracowni gdzie dodatkowo przygotowano wystawę prac i projektów uczniów, np. ogrodów i parków. Następnie uczniowie zwiedzili pracownię biologii, chemii, geografii Krystyny Kimber-Chomej. Zapoznali się z kolekcją roślin doniczkowych oraz szkolnymi akwariami.
R E K L A M A
banner
Nauczyciele przedmiotów zawodowych: Hanna Zygmuntowicz, Sylwia Znamierowska i Mirosław Rodziewicz zaprezentowali pracownie zawodowe, zwłaszcza przed rokiem utworzoną pracownię  kierunku technik weterynarz. W pełni wyposażona w sprzęt i pomoce jest miejscem zajęć z anatomii i fizjologii zwierząt.

W głównej sali przedstawiono ogólną prezentację naszej szkoły, w której na fotografiach  pokazano wszystkie aspekty jej pracy m.in. jej historię zawartą w kronice szkolnej. Goście  mogli też poczęstować się kawą, herbatą oraz różnymi ciastami. Należy dodać, że owe smakołyki były wypiekami uczniów i pań ze szkolnego internatu. Gimnazjalni mogli w tym miejscu zapoznać się z informatorami dotyczącymi ergonomii i bhp oraz formami ubezpieczeń w rolnictwie, przygotowanymi przez przedstawicieli Państwowej Inspekcji Pracy oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Swoje stoisko informacyjne zaprezentowały również Ochotnicze Hufce Pracy.

Dzień Otwarty zakończył grill przygotowany przez uczniów klas III i IV, który przy pięknej  pogodzie zapachem zachęcał  gimnazjalistów do posmakowania pieczonych kiełbasek.

Mirosław Rodziewicz

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl