Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-05-03 22:05 | Rozmiar tekstu: A A A

Węgrzy najlepsi w łucznictwie konnym

Olsztyn24
Podsumowanie VI Międzynarodowych Zawodów Historycznego Łucznictwa Konnego | Więcej zdjęć »
Christoph Nemethy i Matyas Ruszak z Węgier byli najlepsi w VI Międzynarodowych Zawodach Historycznego Łucznictwa Konnego na Polach Grunwaldu. Na trzecim miejscu uplasowała się Polka Anna Sokólska. Zakończone dzisiaj (3.05) zawody rozegrano w ramach zorganizowanej przez Muzeum Bitwy pod Grunwaldem VI Majówki z łukiem i koniem.

Czterodniowe zawody łucznictwa konnego rozpoczęły się w niedzielę (30.04) rywalizacją na torze polskim o długości około 600 metrów. Ta sama konkurencja, lecz na inaczej ułożonym torze, rozegrana została w ostatnim dniu zawodów. W tej konkurencji łucznicy rywalizowali o symboliczny zekier (pierścień łuczniczy) chana tatarskiego Dżalal ad-Dina. Najlepsza okazała się Anna Sokólska i to ona zdobyła złoty zekier. Zekier srebrny również wywalczył Polak Wojciech Osiecki, zaś zekier za trzecie miejsce przypadł zwycięzcy klasyfikacji generalnej Węgrowi Christophowi Nemethy.

Oprócz rywalizacji na torze polskim, nazywanej przez organizatorów konkurencją grunwaldzką, zawodnicy rywalizowali również w konkurencji koreańskiej (tor o długości do 150 metrów) oraz w konkurencji węgierskiej (tor o długości 99 metrów).
R E K L A M A
banner
W zawodach udział wzięło 40. zawodników z 11 krajów: Polski, Węgier, Turcji, Szwecji, Iranu, Francji, Stanów Zjednoczonych, Belgii, Niemiec, Malezji i Wielkiej Brytanii.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Podsumowanie Międzynarodowych Zawodów Historycznego Łucznictwa Konnego

03-05-2017

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl