Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf.pras. | 2017-05-09 21:07 | Rozmiar tekstu: A A A

Rośnie liczba skazanych kierowanych na prace społeczne w Olsztynie

Olsztyn24
Spotkanie odbyło się w Urzędzie Miasta (fot. Marcin Kierul)
W Urzędzie Miasta Olsztyna przedstawiciele magistratu spotkali się dzisiaj (9.05) z przedstawicielami sądu oraz reprezentantami placówek, w których w 2016 roku skazani odbywali prace społeczno-użyteczne. Na spotkaniu prezydent miasta Piotr Grzymowicz podziękował za zaangażowanie w proces resocjalizacji.

491 osób - tylu skazanych w 2016 roku w Olsztynie otrzymało karę i zostało skierowanych na nieodpłatną, kontrolowaną pracę na cele społeczne. Praca społecznie użyteczna wykonywana była w 14 olsztyńskich placówkach, w tym m.in. w Ośrodku Sportu i Rekreacji, Schronisku dla Zwierząt, Olsztyńskim Zakładzie Komunalnym, szkołach i przedszkolach. Ukaranym z orzeczonym lekkim stopniem niepełnosprawności oraz umiarkowanym stopniem niepełnosprawności wyznaczono Specjalistyczny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Olsztynie.

Skazani przepracowali ponad 23 tys. godzin. Ich praca została wyceniona na ponad 270 tys. W głównej mierze wykonywali proste prace fizyczne, takie jak prace porządkowe czy konserwatorskie.
R E K L A M A
banner
W tym roku ponownie wyznaczono 14 zakładów pracy, które będą mogły przyjąć skazanych. Lista podmiotów, w których będzie wykonywana praca społecznie użyteczna w roku 2017 została zatwierdzona przez Radę Miasta Olsztyna podczas listopadowej sesji.

W pierwszym kwartale 2017 roku na karę ograniczenia wolności oraz pracę na rzecz lokalnej społeczności skazane zostały 94 osoby. Część z nich pracuje już w wybranych placówkach.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl