Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
M.N. | 2017-05-15 18:48 | Rozmiar tekstu: A A A

Adam Gaszyk w czołówce Pucharu Świata w szermierce na wózkach

Olsztyn24
Adam Gaszyk na zawodach Pucharu Świata w Holandii | Więcej zdjęć »
Adam Gaszyk, piętnastoletni olsztynianin, wrócił z kolejnymi sukcesami. Tym razem w zawodach Pucharu Świata 2017 r. w szermierce na wózkach.

Puchar Świata w szermierce na wózkach odbył się w dniach 10-12 maja 2017 r. w Holandii. W zawodach udział wzięli reprezentanci całego świata. Adam był jedynym przedstawicielem Polski. Walczył z doświadczonymi zawodnikami z wielu krajów, m. in. Chin, Tunezji, Brazylii, Estonii, Włoch, Francji, Niemiec, Iraku, Iranu, Finlandii, Hiszpanii, Szwajcarii. Był to jego wielki debiut, w którym od razu osiągnął sukces zdobywając wysokie pozycje w czołówce światowej.

Zawody rozgrywane były we florecie w kategorii do 17 lat oraz w kategorii do 23 lat. Podobny podział był w szpadzie: kategoria do 17 lat oraz kategoria do 23 lat. W obydwu kategoriach olsztynianin osiągnął rewelacyjne wyniki. W grupie wiekowej we florecie do 17 lat był bliski zdobycia brązowego medalu, lecz uległ reprezentantowi Chin Sean Glass, przegrywając 15:14. W grupie wiekowej do 23 lat zdobył 7. miejsce.
R E K L A M A
banner
Drugiego dnia rozegrane zostały walki w szpadzie, gdzie Adam wywalczył 6. miejsce w grupie wiekowej do 17 lat, a 7. miejsce w grupie wiekowej do 23 lat.

Nadmienić należy, że w tym roku był to drugi występ Adama Gaszyka na arenie międzynarodowej. W lutym tego roku brał udział w Pucharze świata w Eger (Węgry), gdzie zajął 20. miejsce. Obecnie jest uczniem Gimnazjum nr 9 z oddziałami integracyjnymi w Olsztynie.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl