Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Robert Waraksa | 2017-05-17 22:31 | Rozmiar tekstu: A A A
Noc Muzeów w olsztyneckim skansenie

Ech, muzyka, muzyka…

Olsztyn24
Wystawa muzyczna (fot. archiwum MBL-PE w Olsztynku - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Zwiedzanie wystawy, warsztaty muzyczne oraz koncerty. Muzeum w Olsztynku już po raz szósty zaprasza na Europejską Noc Muzeów, której tematem przewodnim w tym roku będzie muzyka. Impreza odbędzie się 20 maja w Salonie Wystawowym w Olsztynku (ul. Zamkowa 1). Wszystko w otoczeniu niezwykłych instrumentów.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 19:30. Na początek będzie można zwiedzić aktualną wystawę „Osobliwość ludowego instrumentarium muzycznego. Wystawa ze zbiorów Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu”. Na wystawie będzie można zobaczyć  instrumenty zbudowane w wiejskich warsztatach jak i dużych znanych fabrykach z XIX i XX w.  Prezentowane są m.in. skrzypce ludowe, mandoliny, cytry, piszczałki, szałamaje, szafa grająca, czy skrzypce diabelskie i wiele innych.

Kolejnym punktem programu będzie koncert Ani Brody pt. „Ciemna nocka”, który rozpocznie się o godz. 20:00. Następnie artystka poprowadzi warsztaty „Opowieść z wiatru i wody” na bazie muzyki tradycyjnej oraz lokalnych legend i baśni.  To zabawa w krainie sztuki przy udziale dawnych instrumentów, podczas której będzie można nauczyć się chociażby oryginalnych piosenek związanych z tematem bajki. Warsztatom będą towarzyszyć dawne gry i zabawy dla dzieci.
R E K L A M A
banner
Zwieńczeniem imprezy będzie koncert Magdaleny Piotrowskiej oraz Macieja Lubienieckiego. To ciekawy duet, w którym zostaną wykorzystane takie instrumenty jak harfa i bęben celtycki-bordhan. Na repertuar złożą się przede wszystkim tradycyjne utwory kultury słowiańskiej i celtyckiej oraz współczesne kompozycje popularyzatorów folkloru, szczególnie folku irlandzkiego. Ponadto będzie możliwość skosztowania wyrobów i smakołyków z Pijalni ziół, która działa od 2016 roku w olsztyneckim skansenie.

Warto wspomnieć, że tego wieczoru będzie można również odwiedzić Multimedialne Muzeum Obozu Jenieckiego Stalag IB oraz historii Olsztynka, które mieści się w olsztyneckim ratuszu.

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl