Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Robert Waraksa | 2016-12-12 15:39 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztynek zaprasza na Jarmark Wigilijny

Olsztyn24
Jarmark Wigilijny w Olsztynku (fot. MBLPE Olsztynek - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Już w niedzielę (18.12) Olsztynecki Jarmark Wigilijny będzie kusił zapachami, łakociami i przypominał, że „coraz bliżej święta”. Organizatorzy przygotowali moc świątecznych niespodzianek i atrakcji.

W bożonarodzeniową atmosferę wprowadzi Kiermasz Świąteczny, który będzie dobrą okazją do zrobienia przedświątecznych zakupów. Na straganach, prócz ozdób i dekoracji choinkowych, pojawią się również tradycyjne wyroby, przyprawy i zioła, ręcznie szyte zabawki oraz słodycze. Będzie to również doskonała okazja, by wybrać odpowiednią choinkę.

Skansen w Olsztynku przygotował atrakcyjną ofertę warsztatów świątecznych, podczas których będzie można dekorować pierniki, wykonać samodzielnie świąteczne stroiki, ozdoby na choinkę oraz czapki dla elfów Świętego Mikołaja. Warsztaty odbędą się w Salonie Wystawowym w Olsztynku, gdzie zaprezentują się także przedszkolaki i uczniowie Powiatowej Szkoły Muzycznej w Olsztynku. O godz. 14.00 rozpocznie się koncert kolęd i pastorałek. Wystąpią m.in. olsztynecki chór kameralny Arte Del Canto, chór „Swojska Nutka”, kapela ludowa Śparogi oraz zespół Szarlotka, Diamonds i Budyń.
R E K L A M A
banner
O część artystyczną wydarzenia zadba Miejski Dom Kultury w Olsztynku. Na głównej scenie w rynku miejskim odbędą się świąteczne prezentacje w wykonaniu przedszkolaków i uczniów olsztyneckich szkół, z którymi będzie można wspólnie pośpiewać kolędy. Rozstrzygnięty zostanie konkurs na świąteczną podłaźniczkę i ozdobę choinkową. Dodatkową atrakcją (zwłaszcza dla najmłodszych) będzie „Jarmarkowe przedszkole w Ratuszu” oraz Stoisko Elfów, na którym będzie można przebrać się i wziąć udział w sesji zdjęciowej ze Św. Mikołajem, Królową Śniegu, Elsą i Anną.

Zmarzniętych rozgrzeje burmistrzowskie „co nieco”. Na gościnę przy „Świątecznych smakach i przysmakach” zaprosi również Zespół Szkół w Olsztynku.

Zwieńczeniem Jarmarku będzie „Żywa Szopka”. W rolę biblijnych postaci wcielą się tym razem sołtysi z Gminy Olsztynek. O godz. 16:00 zostanie rozświetlona olsztynecka choinka oraz zapalone światełko wigilijne.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl