Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Łukasz Czarnecki-Pacyński | 2017-05-18 14:38 | Rozmiar tekstu: A A A
Można jeszcze zgłosić udział swojej drużyny

Szósta edycja turnieju szkolnego „Jem Owoce, Piję Mleko” już wkrótce w Olsztynie

Olsztyn24
Udział w zawodach ma zachęcić do spożywania owoców i warzyw
Już 48 szkolnych drużyn z całego kraju zgłosiło swój udział w tegorocznej edycji słynnego turnieju „Jem Owoce, Piję Mleko - w życiu zajdę daleko”, który odbędzie się 26 maja na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Olsztynie pod honorowym patronatem Wojewody Warmińsko-Mazurskiego.

„Jem Owoce, Piję Mleko” to autorski pomysł dyrektora Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego w Olsztynie Dariusza Wasieli. Od sześciu lat drużyny złożone z uczniów młodszych klas szkół podstawowych oraz przedszkolaków uczestniczą w niekonwencjonalnych zmaganiach sportowych. Udział w nich ma zachęcić do spożywania owoców i warzyw - jako podstawowego składnika diety służącej zdrowiu młodych, rozwijających się organizmów. Nazwy różnych konkurencji „sportowo-warzywnych”: „Sztafeta ogórkowa”, „Unihokej jabłkowy”, „Lody owocowo-warzywne” czy „Toczenie jabłek” mówią same za siebie.  

- Każde dziecko, które stanie na linii startu, otrzyma od nas nagrodę. Bo przecież każde musi wyjechać stąd z uśmiechem na twarzy - zapewnia dyrektor Wasiela. Dla młodych sportowców przygotowano zatem, oprócz sprzętu sportowego, także wycieczki autokarowe oraz rejsy statkiem.
R E K L A M A
banner
26 maja to Dzień Matki obchodzony w Polsce od ponad stu lat. Mamy towarzyszące w tym dniu swoim pociechom będą mogły skorzystać z wyjazdów, wraz z dziećmi, do zagród edukacyjnych Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Olsztynie, jednego z partnerów imprezy. Tam czekają na nich „wiejskie zajęcia”, począwszy od pieczenia chleba, a na dojeniu zwierząt gospodarskich: kóz, owiec i krów skończywszy.

Oprócz radości uczestniczenia w zmaganiach sportowych, na uczestników turnieju czeka jeszcze wiele innych atrakcji. Wśród nich m.in. pokaz wyposażenia funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, pokaz wyposażenia wojskowego, występ dziecięcego teatru konnego, zagadki matematyczne, programowanie robotów itd. Zainteresowanych odsyłam do szczegółowego programu imprezy, a na zakończenie warto jeszcze dodać, że ci, którzy nie zdążyli dotąd zgłosić swojego udziału w turnieju, mają jeszcze taką możliwość. Dyrektor Wasiela zachęca do wykorzystania ostatnich kilku miejsc, jakie zostały. Zgłoszenia można przesyłać drogą e-mailową na adres: olsztyn@arr.gov.pl, albo faxem na nr: 89 535 47 25. I pamiętać, że naprawdę: „kto pierwszy, ten lepszy”.

Łukasz Czarnecki-Pacyński

Komentarze [1]
~Kebiz / 2017-05-20 09:08
Najlepiej ogórki popijać maślanką !
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl