Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2017-05-19 15:04 | Rozmiar tekstu: A A A

Amatorska grupa kolarska z Olsztyna już się rozpędza

Olsztyn24
(fot. Zamana Group)
Michelin Bloomnet Team, pierwsza w Olsztynie amatorska grupa kolarstwa szosowego, ma za sobą premierowe starty. Sponsorem zespołu została również firma Kross współpracująca m.in. z najlepszą polską kolarką górską Mają Włoszczowską.

Kolarze Michelin Bloomnet Team zaprezentowali się już m.in. podczas pierwszych wyścigów Cisowianka Road Tour, które w maju odbyły się w Nałęczowie i Janowie Lubelskim. Szczególnie udany był drugi wyścig, gdzie w kategorii MM30 drugą lokatę zajął Łukasz Dudko, a trzecią Patryk Badura. Pierwszy z nich zajmuje obecnie 2. miejsce w klasyfikacji generalnej (open) cyklu, Badura jest 11.

Oprócz CRT najważniejszymi celami grupy w tym sezonie są Mistrzostwa Polski Masters oraz finał Mistrzostw Świata UCI Gran Fondo, który w sierpniu odbędzie się we Francji. Kwalifikację do ostatniej imprezy ma dwóch zawodników olsztyńskiego zespołu.
R E K L A M A
banner
- Jesteśmy zadowoleni z pierwszych startów, przygotowanie zawodników jest rewelacyjne. Obecnie skupiamy się na szlifowaniu taktyk drużynowych, aby w najważniejszych imprezach wykorzystać potencjał wszystkich zawodników. Najbliższa próba sił 28 maja w Głownie na kolejnym etapie CRT. Celem jest wyjście na prowadzenie w klasyfikacji generalnej – mówi Łukasz Dudko, jeden z założycieli Michelin Bloomnet Team.

Powiększyło się też grono sponsorów. Obecnie grupę oprócz Michelin, agencji Bloomnet i Gumlop, wspierać będzie jeden z czołowych producentów rowerów w Europie, czyli Kross. Zawodnicy z Olsztyna będą mieli do dyspozycji rowery zbudowane na autorskiej karbonowej ramie Kross Vento 8.0, każdy warty prawie 18 tys. zł. Dzięki zastosowaniu tej technologii waga całego roweru wynosi tylko 6,8 kg, co jest niesamowitym wynikiem i zapewnia wyjątkową zwrotność. Na identycznych dwóch kółkach ściga się oraz trenuje Bartosz Huzarski, legendarny kolarz szosowy i założyciel Huzar Bike Academy. Największy polski producent rowerów od lat obecny jest na trasach kolarskich Polski i świata za sprawą grupy zawodowej Kross Racing Team.

W skład Michelin Bloomnet Team wchodzi obecnie dziesięcioro zawodników i zawodniczek.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl