Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2017-05-20 17:37 | Rozmiar tekstu: A A A

Mobilne muzeum zainaugurowało Noc Muzeów w Olsztynie

Olsztyn24
Mobilne Muzeum na ulicach Olsztyna (fot. J. Dramiński) | Więcej zdjęć »
Wczoraj (19.05), w przeddzień Europejskiej Nocy Muzeów, na ulicach Olsztyna pojawiło się mobilne muzeum. Mieszkańcy Olsztyna mogli zobaczyć na samochodowej platformie starą, pochodzącą sprzed wieku młocarnię.

Autorem tego kulturalno-technicznego happeningu był Janusz Dramiński - właściciel Muzeum Maszyn Rolniczych w Naterkach i Sząbruku, którego sercem jest kolekcja maszyn rolniczych wyprodukowanych w dawnych Prusach Wschodnich. W zbiorach muzeum jest kilkaset starych konnych maszyn rolniczych oraz wiele innych urządzeń, maszyn i narządzi rolniczych. Spora liczba z nich ma więcej niż 100 lat! Znajdziemy tam kieraty, młocarnie, sieczkarnie, pługi, grabarki i przewracarki do siana.

Chlubą Janusza Dramińskiego jest największy w Polsce zbiór 252 żeliwnych kieratów. Właściciel zbioru stara się o wpisanie tego wyniku do Księgi Rekordów Guinnessa.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl