Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
MBM | 2017-05-24 14:08 | Rozmiar tekstu: A A A

Studenci w starostwie

Olsztyn24
Studenci w olsztyńskim starostwie | Więcej zdjęć »
Jak wygląda praca w urzędzie, gdzie szukać zatrudnienia po studiach oraz na czym trzeba się znać, żeby znaleźć pracę? To tylko niektóre z zagadnień, które były omawiane w trakcie spotkania ze studentami V roku Wydziału Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa UWM w Olsztynie podczas wizyty w Starostwie Powiatowym w Olsztynie.

– Geodezja i kartografia wiążą się z bardzo dużym wachlarzem zadań. To tworzenie zbiorów danych przestrzennych, dokumentacji geodezyjnej na potrzeby postępowań administracyjnych, sądowych oraz czynności cywilnoprawnych związanych z nieruchomościami, a także wykonywanie opracowań geodezyjno-kartograficznych na potrzeby budownictwa. To także opracowanie zobrazowań lotniczych czy satelitarnych i ortofotomapy – mówi Anna Kowalewska, dyrektor Wydziału Geodezji i Geodeta Powiatowy.

Przyszli geodeci oglądali mapy analogowe i operaty techniczne – dokumentację zawierającą rezultaty geodezyjnych pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych wraz z wynikami ich opracowania. Zapoznali się z danymi w mapie numerycznej wprowadzanej przez Starostwo Powiatowe w Olsztynie. Zobaczyli także, na czym polega obsługa interesantów oraz wykonawców prac geodezyjnych i kartograficznych.
R E K L A M A
banner
Studentom przedstawiono również zasady funkcjonowania geoportalu, dzięki któremu można uzyskać dostęp do map i dokumentów w postaci cyfrowej – za pośrednictwem Internetu. Po naniesieniu zmian na mapach cyfrowych przez pracowników urzędu, zmiany w programie widoczne są już na drugi dzień.
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl