Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
MBM/D. | 2017-05-17 16:01 | Rozmiar tekstu: A A A

Polsko-niemieckie forum kobiet w starostwie

Olsztyn24
Spotkanie odbyło się w siedzibie starostwa | Więcej zdjęć »
Rola kobiet w biznesie i polityce, problemy ze znalezieniem pracy po urlopie wychowawczym oraz przemoc w rodzinie – to jedne z wielu tematów omawianych podczas dzisiejszego (17.05) spotkania przedstawicieli Powiatu Olsztyńskiego z zaprzyjaźnionymi gośćmi z Powiatu Osnabrück.

Podczas ostatniej, noworocznej wizyty w Osnabrück, Alicja Wąsik, członek Zarządu Powiatu w Olsztynie zainicjowała ideę stworzenia Forum Kobiet.

Kobiety stanowią dużą grupę zarówno po stronie polskiej, jak i niemieckiej - mówiła. - Dlatego wydało mi się zasadnym, aby taka współpraca powstała pomiędzy naszymi dwoma powiatami. Jako przedstawicielki tej samej płci mamy podobne problemy i powinniśmy szukać ich praktycznych rozwiązań.

Jednym z ważniejszych punktów naszego przyjazdu tutaj stanowiło zagadnienie Forum Kobiet, które mamy nadzieję tworzyć razem pod czujnym okiem obu powiatów – powiedziała Irmgard Vogelsang, przewodnicząca Towarzystwa Niemiecko-Polskiego.
R E K L A M A
banner
Monika Schulte, pełnomocnik ds. równouprawnienia w Powiecie Osnabruck, również wyraziła zadowolenie z zawiązania nowej inicjatywy.

Cieszę się, że udało nam się stworzyć nowe dziecko naszego partnerstwa. Ustaliliśmy kolejne terminy spotkań, które liczę, że zaowocują dalszą współpracą – podsumowała.

W dyskusji głos zabrał również pełnomocnik ds. partnerstwa, Karl-Heinz Finkemeyer.

Forum Kobiet odbyło się 17 maja b.r. w Starostwie Powiatowym w Olsztynie. Uczestniczyli w nim starosta olsztyński Małgorzata Chyziak, wicestarosta Andrzej Abako, członkowie Zarządu Powiatu – Alicja Wąsik i Bożena Wojarska oraz radni powiatowi – Joanna Michalska i Grażyna Grzegorzewska.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Polsko-Niemieckie Forum Kobiet

17-05-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl