Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Lech Wąsowski | 2017-05-25 21:02 | Rozmiar tekstu: A A A
XVII Szkolny Przegląd Małych Form Scenicznych Olsztyn 2017

Szkolne teatry zaprezentowały małe formy sceniczne

Olsztyn24
XVII Szkolny Przegląd Małych Form Scenicznych Olsztyn 2017 (fot. Lech Wąsowski) | Więcej zdjęć »
Dzisiaj (25.05) sala gimnastyczna Gimnazjum nr 5 w Olsztynie ponownie stałą się sceną i widownią teatralną. Tym razem szkołę odwiedziły zespoły teatralne z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Nie było już tak gwarno i kolorowo jak w środę, gdy swoje umiejętności aktorskie prezentowali uczniowie szkół podstawowych, zrobiło się raczej poważnie, choć były też wystąpienia komediowe.

Do rywalizacji przystąpiło dziesięć grup teatralnych. Wyboru najlepszej podjęły się jurorki: Jagoda Polakowska z Olsztyńskiego Teatru Lalek, Joanna Kacprzak i Katarzyna Nowak z Warmińsko–Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej, Nelly Antosz i Maria Baranowska ze Stowarzyszenia Bajka.

Zmagania teatralne oficjalnie otworzyła Alina Bogdańska, jako główny organizator i koordynator imprezy z ramienia Gimnazjum nr 5 w Olsztynie wraz ze swoimi asystentami: Łukaszem Drozdowskim i Julią Zawadzką – uczniami gimnazjum.
R E K L A M A
banner
W drugim dniu do rywalizacji przystąpiło 10 zespołów, a były to:

1. Gimnazjum nr 5 – „Historia pięknej miłości”,
2. Gimnazjum nr 13 – „Cukierek”,
3. Społeczne Gimnazjum 101 – „Jak rozpętałem wojnę trojańską”,
4. Gimnazjum nr 14 – „Show”,
5. Gimnazjum nr 23 – „Julka”,
6. Zespół Szkół Gastronomiczno Spożywczych – „Kopciuszek inaczej”,
7. Gimnazjum nr 15 – „Balladyna – XXI – wieczne realia”,
8. Gimnazjum nr 11 – „Są dziwy na tym świecie – Dziady cz. 2”,
9. Zespół Szkół Budowlanych – „Baśń o sierotce, co miała złote serduszko”,
10. Gimnazjum nr 9 – „Rozmowa z własną nogą”.

Dzisiejszy dzień był trochę spokojniejszy od tego, w którym występowały szkoły podstawowe. Wydaje się, że wszystko działo się znacznie wolniej i na scenie, i w trakcie przygotowań do występu. Jury jednak nie będzie miało prostego zadania, bo rozwiązań reżyserskich i podejść do interpretacji było wiele. Gimnazjum nr 5 przedstawiło sztukę napisaną przez ucznia klasy III – Jakuba Świdziniewskiego. W kolejnym przedstawieniu wprowadzono ujęcia filmowe. Były dramaty i komedie, różne pięknie przygotowane dekoracje i stroje. W każdym spektaklu pojawiały się jakieś osobowości, które jury z pewnością wychwyciło. Było również wiele sposobów przedstawienia poruszanych problemów. Mieliśmy fragmenty pantomimy, teatru cieni, pokazywały się też figury ludzi, kwiatów i zwierząt, które przedstawiały opowiadaną historię.

Jury długo obradowało i nie było jednomyślne. Podobnie jak wczoraj, żadne informacje o przyznanych miejscach nie zostały ujawnione.

Wszyscy więc czekamy do poniedziałku, gdy w Teatrze Lalek zostaną ogłoszone ostateczne decyzje jurorów. Najlepsze zespoły jeszcze raz zaprezentują się publiczności, ale już w profesjonalnych warunkach. Z całą pewnością nie zabraknie też wielu nagród indywidualnych. Oczywiście o ostatecznych decyzjach, również poinformujemy.

Lech Wąsowski


Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~uczestnik / 2017-05-26 14:54
Superowo jest się bawić w teatr. Bawię się z tym przeglądem od podstawówki choć jestem w gimnazjum pomyślę o LO2 bo tam też jest teatr. Atmosfera super. Pani organizatorce wielkie brawa.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl