Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Lech Wąsowski | 2016-05-20 11:04 | Rozmiar tekstu: A A A

Gimnazjum nr 5 opanowały postacie z bajek

Olsztyn24
XVI Szkolny Przegląd Małych Form Scenicznych Miasta Olsztyna 2016 (fot. Lech Wąsowski - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W czwartek (19.05) w Gimnazjum nr 5 odbył się ciąg dalszy XVI Szkolnego Przeglądu Małych Form Scenicznych Miasta Olsztyna 2016. Tym razem gościliśmy aktorów ze szkół podstawowych.

Gości przywitała Alina Bogdańska, która jest głównym organizatorem przeglądu z ramienia Gimnazjum nr 5 oraz uczniowie, którzy prowadzili całe niemałe przedsięwzięcie. Zostali wymienieni współorganizatorzy i sponsorzy, bez których to święto teatru dziecięcego i młodzieżowego nie mogłoby się odbyć, a są to: Wydział Edukacji Urzędu Miasta Olsztyna, Olsztyński Teatr Lalek, Stowarzyszenie „Bajka”, Warmińsko – Mazurska Biblioteka Pedagogiczna w Olsztynie i Olsztyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Bardzo serdecznie podziękowano też Prezydentowi Miasta, który objął Przegląd swoim patronatem.

Przedstawieni zostali również jurorzy, którymi tym razem byli:
R E K L A M A
banner
» Jagoda Polakowska – aktorka Teatru Lalek w Olsztynie,
» Hanna Okońska – Warmińsko – Mazurska Biblioteka Pedagogiczna w Olsztynie,
» Nelli Antosz – Stowarzyszenie „Bajka” w Olsztynie.

Przedstawiony został również regulamin. Szkoły mogły rywalizować w dwóch kategoriach: klasy I – III i IV – VI i część naszych gości z takiej możliwości skorzystała. Podobnie jak w przypadku gimnazjów występy były oceniane za: innowacje, wrażenia artystyczne i ciekawe rozwiązania scenograficzne. W sumie można było uzyskać dziewięć punktów. Szkoły walczyły o miejsca I – III, ale tylko zwycięzcy będą mogli zaprezentować się publiczności na dużej scenie gościnnego Teatru Lalek w Olsztynie.

O kolejności występów zadecydowało losowanie, a takie były jego wyniki:

1. SP 10 – „O dzikim dziku i dzikim ludziku”
2. Katolicka SP im. Świętej Rodziny – „Zaczarowana nić”
3. SP 3 – „Bajka o szczęściu”
4. SP 22 – „Zamieszanie w krainie bajek”
5. SP 3 – „Szewczyk dratewka”
6. SP 10 – „Sąd nad książką”
7. Społeczna SP 101 – „Bajka o dwóch królestwach”
8. Katolicka SP im. Świętej Rodziny – „Witajcie w naszej bajce”
9. Niepubliczna SP „Piątka” – „Teatr życia”
10. SP 33 – „Kot w butach”
11. SP 9 – „Królowa Śniegu”.

O godzinie 9:15 sala gimnastyczna Gimnazjum nr 5 zmieniła się nie do poznania. Wyrosły tam drzewa, pojawiły się różne bajkowe zwierzątka. Odwiedziły nas skrzaty, nimfy i orszaki królewskie. Trafiliśmy też do sądu, aby wysłuchać rozprawy dotyczącej wyższości książki nad komputerem. Biegały koty, myszy, borsuki i inne dziwne stworzonka. Było kolorowo, śpiewnie i tanecznie. Jednym słowem działo się bardzo dużo i będziemy za tym tęsknić przez rok do kolejnego Przeglądu. Jak z tej feerii barw, dźwięków i różnych stworzeń wybrać zwycięzcę to już sprawa szanownego jury, które ponownie długo obradowało.

Ja oczywiście mam swoje typy, ale czy są one słuszne, okaże się dopiero 23 maja, kiedy to zwycięzcy będą mieli niepowtarzalną okazję wystąpić na profesjonalnej scenie Teatru Lalek w Olsztynie.

Lech Wąsowski

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl