Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
AS | 2017-05-29 04:00 | Rozmiar tekstu: A A A

Magiczny Dzień Dziecka - Galeria Warmińska zamieni się w Hogwart!

Olsztyn24
 
Z okazji Dnia Dziecka Galeria Warmińska zamieni się w Szkołę Magii i Iluzji, w której wiadomo, co będzie się działo: warzenie eliksirów, czarowanie, latanie na miotłach

W tym roku Dzień Dziecka będzie magiczny i to w dosłownym znaczeniu.

- Specjalnie dla dzieci z okazji ich święta otwieramy w Galerii Warmińskiej magiczną wystawę Harre`go Pottera – mówi dyrektor galerii Michał Tur i dodaje, że ponieważ sowy doniosły mu, że bardzo wiele dzieci z Olsztyna i okolic jest magicznych, to zaczarowany zamek otworzy swe podwoje już 30 maja i będzie czynny do 3 czerwca od godz. 12 do godz. 18. - Mugole też mogą do naszego Hogwartu przyjść, może akurat na lekcji iluzji albo eliksirów odkryją w sobie magiczną moc.
R E K L A M A
banner
Aby dostać się na magiczną lekcję, każde dziecko będzie musiało najpierw własnoręcznie zrobić, pod okiem i z instrukcjami magicznego opiekuna, pająka. Dzieci, którym uda się wykonać pająka, będą mogły wejść do magicznego świata, a znakiem tego będzie przydzielenie im czarodziejskich szat (oczywiście takich, jakie nosili uczniowie w Hogwarcie). Każde dziecko otrzyma także różdżkę, bo bez tego na magicznej lekcji ani rusz.

Pierwsza będzie lekcja eliksirów. Zaplanowano ją w klasie przypominającej wystrojem pomieszczenie, w którym z uczniami pracował niezapomniany Severus Snape. Nauczyciel eliksirów uwarzy uczniom magiczny napój, dzięki któremu przeniosą się na Ulicę Pokątną. (Dla mugoli drobne wyjaśnienie: ta ulica będzie makietą magicznej ulicy wykonaną na podstawie ilustracji Jima Kaya). Na Pokątnej dzieci będą mogły robić zdjęcia z innymi magicznymi postaciami.

Na zakończenie przygody w magicznym świecie każdy młody czarodziej otrzyma magiczny tatuaż. Każdy, kto w czasie działania Hogwartu w Galerii Warmińskiej zrobi zakupy za min. 100 zł i z paragonem podejdzie do magicznego punktu zyska kolejne wyzwanie - magiczne pytanie. Jeśli na nie odpowie może w nagrodę otrzymać książkę o Potterze.

- Każdego dnia do wygrania będzie 20 książek - wyjaśnia Michał Tur.

Prawda, że taki Dzień Dziecka to sama najlepsza magia? Przybywajcie zatem rodzinami, klasami i grupami przedszkolnymi. Zapisy na zajęcia zorganizowane w Galerii Warmińskiej pod nr telefonu 734 476 036.

AS
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl