Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
AS/GW | 2017-03-20 18:21 | Rozmiar tekstu: A A A

Warmiński Jarmark Wielkanocny w Galerii Warmińskiej

Olsztyn24
 
Tegoroczna Wielkanoc zapowiada się wyjątkowo pysznie, zdrowo, swojsko i klimatycznie. A to za sprawą Jarmarku Wielkanocnego, który już w najbliższy weekend rozpocznie się w Galerii Warmińskiej i potrwa niemal do samych Świąt. Będzie można na nim kupić wszystko, co jest potrzebne do udanego świętowania.

Wielu z nas jest tak zmęczonych po burych zimowych miesiącach i tak zaganianych w pracy i poza nią, że o Wielkanocy myślimy raczej z przestrachem (kiedy i jak się przyszykować, gdy brak czasu?!), niż radością. Niepotrzebnie. W tym roku wszystko, co jest potrzebne do tego, by miło i klimatycznie spędzić Wielkanoc kupimy w jednym miejscu, czyli w Galerii Warmińskiej.

- Święta to i wyjątkowe potrawy, i dekoracje, i prezenty od Zajączka. Na naszym Warmińskim Jarmarku Wielkanocnym będzie można wszystko to kupić w doskonałej jakości i cenie, ponieważ większość uczestników Jarmarku będą stanowili rękodzielnicy, rzemieślnicy, na straganach będzie można także nabyć rzeczy unikatowe - zaprasza Michał Tur, dyrektor Galerii Warmińskiej.
R E K L A M A
banner
Na pięknych białych straganach ustawionych w Galerii Warmińskiej będzie można kupić m.in. wiejskie sery (w tym sery korycińskie) i wędliny wyrabiane według tradycyjnych domowych receptur, pieczywo wypiekane na zakwasie oraz wielkanocne wypieki m.in. baby i mazurki, a lubiący domowe piwo będą mogli skosztować trunków z niszowych browarów.  Na czas Jarmarku Wielkanocnego do Galerii Warmińskiej przyjadą też górale z oscypkami, żurawiną oraz góralskimi wyrobami m.in. wełnianymi maskotkami, kolorowymi chustami, kierpcami i kapciami. Jeden stragan będzie pachniał wyjątkowo słodko ponieważ będą na nim regionalne miody i wyroby z wosku, w tym także potrzebne do odzyskania sił po zimie pszczele pyłki.

Artyści z regionu podczas Jarmarku będą oferować klientom Galerii Warmińskiej ręcznie robione zabawki m.in. najmodniejsze szyte szmaciane lalki, misie, anioły, a chłopcom Wielkanocny Zając będzie mógł kupić drewniane autka, czy puzzle. Dla nieco starszych Zając może się zaopatrzyć w oryginalne poduszki, unikatową biżuterię wykonaną z żywicy, czy urocze wielkanocne stroiki.
Warmiński Jarmark Wielkanocny potrwa w Galerii Warmińskiej od 25 marca do 14 kwietnia.

Zapraszamy!

AS
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl