Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2017-05-29 18:17 | Rozmiar tekstu: A A A

Reprezentanci na Sejm Dzieci i Młodzieży z nominacjami

Olsztyn24
Nominacje odebrało 18 osób | Więcej zdjęć »
W Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyło się dzisiaj (29.05) spotkanie wojewody warmińsko-mazurskiego Artura Chojeckiego i warmińsko-mazurskiego kuratora oświaty Krzysztofa Marka Nowackiego z uczniami, którzy będą reprezentować nasze województwo na XXIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Zbierze się on1 czerwca 2017 r. w sali posiedzeń Sejmu RP. w Warszawie.

Głównym punktem spotkania było przekazanie osiemnaściorgu uczniów nominacji do sprawowania mandatu posła. Odebrali je z rąk gospodarzy Anna Aręd i Mikołaj Jaworski (Olsztyn), Kacper Siudek i Bartosz Szyndler (Sępopol), Wiktoria Groblewska i Julia Korpusik (Działdowo), Natalia Ochocka i Mateusz Rytlewski (Lubawa), Katarzyna Sarna i Anna Hinczewska (Ostróda), Dawid Kunicki i Szymon Nowak (Lidzbark Warmiński), Kamil Waszkiewicz i Przemysław Sadowski (Ełk), Weronika Madyś i Patrycja Kowalska (Nidzica) oraz Dominika Cendrowska i Mikołaj Sieciński (Nidzica).

Tegoroczne zadanie rekrutacyjne na XXIII sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży organizowanego przez Kancelarię Sejmu w porozumieniu z Ministerstwem Edukacji Narodowej, Instytutem Pamięci Narodowej i Ośrodkiem Rozwoju Edukacji polegało na ustaleniu, czy w przestrzeni publicznej, którą zamieszkują uczniowie, znajduje się miejsce nazwą nawiązuje do systemu totalitarnego. W przypadku znalezienia takiego, proponowali oni działania zmierzające do zmiany nazwy i upowszechniali wiedzę o nowym patronie. W przypadku braku takiego miejsca, młodzież wskazywała miejsce warte upamiętnienia oraz rozpropagowywała o nim wiedzę w społeczności lokalnej.
R E K L A M A
banner
Dwa najlepiej ocenione zespoły z naszego województwa to uczniowie z Gimnazjum Specjalnego nr 1 w Zespole Placówek Edukacyjnych w Olsztynie i Gimnazjum im. Ireny Sendlerowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Sępopolu.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Spotkanie wojewody i kuratora oświaty z posłami SDiM

29-05-2017

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl