Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d. | 2017-06-02 22:48 | Rozmiar tekstu: A A A

Noc Bibliotek w WBP – Czytanie poruszy już jutro

Olsztyn24
 
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza jutro (3.06) w godzinach 18.00-21.00 na Noc Bibliotek w WBP – Czytanie Porusza!

Czytanie porusza! – to hasło Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek organizowanej po raz trzeci 3 czerwca. Biblioteka podobnie jak ponad 1000 bibliotek różnych sieci oraz księgarń, kawiarni, klubów i innych instytucji i organizacji w całej Polsce bierze udział w wydarzeniu.

Celem akcji jest promocja czytelnictwa i bibliotek jako najbardziej dostępnych instytucji kultury, często jedynych w małych miejscowościach, gdzie nie ma teatrów, kin, muzeów, galerii i filharmonii.
R E K L A M A
banner
Czytanie porusza – wzrusza, uczy, bawi, wywołuje emocje. Pomaga również poznać różne kultury, kraje i ludzi. Podczas Nocy Bibliotek 2017 Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zabierze uczestników w niezwykłą podróż po miejscach realnych i tych całkiem fantastycznych. Zobaczymy australijskie prerie, zwiedzimy miasta Warmii i Mazur, odkryjemy tajemnice budynku przy ul. 1 Maja, od piwnic aż po dach, oraz rozwiążemy zagadkę zniknięcia klejnotu - Stelli Nostry z Biurem detektywistycznym Lassego i Mai. Dla odważnych drukarska podróż w czasie. Kto żyw niech „TRAFIA do biblioteki”, a komu w drogę, temu mapa – będzie okazja do sprawdzenia się w mini grze miejskiej, która przeprowadzi uczestników między dwoma budynkami biblioteki! To i jeszcze więcej już 3 czerwca w WBP!

Głównym organizatorem ogólnopolskiej akcji jest Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Zapraszamy do korzystania ze zbiorów Wypożyczalni Literatury Pięknej i Obcojęzycznej oraz Muzoteki podczas Nocy Bibliotek, a także do oglądania przygotowanych wystaw: „Podróże małe i duże” oraz „Podróże po literaturze”.

Głównym organizatorem ogólnopolskiej akcji jest Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Współorganizatorzy: Instytut Książki, Fundacja ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Akcję dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Program wydarzenia dostępny jest w zakładce „Co?Gdzie?Kiedy?

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl