Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2017-06-03 12:25 | Rozmiar tekstu: A A A

Hymn Warmiński hymnem Olsztyna już 15 lat!

Olsztyn24
Koncert plenerowy zagrała Akademicka Orkiestra Dęta UWM w Olsztynie pod dyrekcją Cezarego Rzący | Więcej zdjęć »
Drugiego czerwca 1920 roku w Olsztynie po raz pierwszy zaśpiewano skomponowany przez Feliksa Nowowiejskiego hymn „O Warmio moja miła”. Tradycją stało się, dzięki Warmińsko-Mazurskiemu Oddziałowi Polskiego Związku Chórów i Orkiestr, przypominanie tego wydarzenia w jego rocznicę.

Tak było i w tym roku, ponieważ wczoraj (2.06) ruszyła trzynasta edycja festiwalu powołanego do życia przez Barbarę Rytwińską, prezes WMO PZChiO, w celu promowania hymnu Warmii, twórczości jego autora oraz regionu w kraju i na świecie. Z tej okazji na Placu Jana Pawła II przed ratuszem odbył się plenerowy koncert Akademickiej Orkiestry Dętej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie pod dyrekcją Cezarego Rzący poprzedzony odegraniem hymnu przez miejskiego hejnalistę Daniela Rupińskiego.

Tegoroczne wydarzenie było szczególne tym bardziej, w tym roku obchodzimy 15-lecie ustanowienia utworu „O Warmio moja miła” oficjalnym hymnem Stolicy Warmii i Mazur. 
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Święto Hymnu Olsztyna 2017

»

02-06-2017

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl