Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D./ Iwona Bolińska-Walendzik | 2017-06-03 14:11 | Rozmiar tekstu: A A A

„Kropki. Plamy. Kreski – rysunek tuszem” Ewy Pazyny w Galerii Stary Ratusz WBP

Olsztyn24
Od lewej: Ewa Pazyna i Iwona Bolińska-Walendzik (WBP) | Więcej zdjęć »
W Galerii Stary Ratusz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie otwarto wczoraj (2.06) wystawę „Kropki. Plamy. Kreski – rysunek tuszem” autorstwa Ewy Pazyny.

Autorka portretuje rzeczywistość wewnętrzną wolną od wszechobecnego zgiełku codzienności i skupia się na tym co niewidoczne dla oka. Urzeka jej sposób widzenia świata – fantastycznego i fascynującego, kreowanego wrażliwą i precyzyjną kreską. Czarno-białe rysunki to pełne barokowego przepychu i secesyjnej ornamentyki wyrafinowane kompozycje z punktów, plam, półcieni i detali, budujących kolejne plany i epizody.

Każda praca jest unikatowym dziełem, które cechuje wyjątkowa staranność i dyscyplina twórcza. Uderza precyzja tych rysunków, ich plastyczna kultura i wystrzeganie się powierzchowności, a także obecność finezyjnego, graficznego żartu.
R E K L A M A
banner
Do odbioru prac Ewy Pazyny potrzebna jest wnikliwa obserwacja. Wymagają one od odbiorcy poświęcenia im czasu, tak jak wymagały go od autorki. Są prowokacją dla pobieżnych obserwatorów, skrywając w sobie wielopłaszczyznowość stwarzanych światów i dramat rozgrywających się w ukryciu akcji.

Więcej na temat ekspozycji w zapisie wideo wernisażu.

Wystawę można oglądać do 22 czerwca.

******

Ewa Pazyna – rysowniczka, ilustratorka i pisarka. Archeolożka – w tym zawodzie umiejętnie łączy zamiłowanie do starożytności z pasją rysowania. Na co dzień dokumentuje zabytki archeologiczne na potrzeby publikacji naukowych, zaś w weekendy powstają finezyjne i żartobliwe rysunki portretujące pełen pogody i harmonii świat wewnętrzny autorki.

Dorobek twórczy: udział w kilkunastu wystawach zbiorowych, m.in. prestiżowych ekspozycjach „Współczesnej Polskiej Sztuki Książki" oraz wystawie ilustracji dla dzieci „Pro Bolonia”.  Dwadzieścia dwie wystawy indywidualne, w tym również w naszej Galerii w maju ubiegłego roku. Autorska książka z bajkami onirycznymi pt. „Bajkobujanie”.

Prace w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Wernisaż wystawy rysunku Ewy Pazyny

02-06-2017

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl