Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Lech Wąsowski | 2017-06-04 18:54 | Rozmiar tekstu: A A A

Gimnazjum nr 5 na wernisażu kończącym projekt „Eksperymentowanie w sztuce”

Olsztyn24
Wernisaż w Starej Kotłowci (fot. Lech Wąsowski - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W piątek (2.06) już o godzinie 16. reprezentanci olsztyńskiego Gimnazjum nr 5 zebrali się w Centrum Ekspozycyjnym – Stara Kotłownia w Kortowie. To właśnie tu o godzinie 17. miał się odbyć wernisaż podsumowujący projekt „Eksperymentowanie w sztuce”.

Zajęcia były zorganizowane i prowadzone przez wykładowców z tytułami doktorskimi i profesorskimi z Wydziału Sztuki UWM w ramach Uniwersytetu Młodego Odkrywcy. To właśnie oni przez trzy miesiące przygotowywali dzieci i młodzież do tej uroczystej chwili. Odbywało się wiele zajęć, w wielu grupach i o różnej tematyce. Były to np. warsztaty pod hasłemi: „Poszukiwacze zaginionej muzyki”, „Laboratorium dźwięku”, „Owocowe wnętrze”. Cały dorobek wypracowany podczas tych ciekawych zajęć mogliśmy zobaczyć właśnie w piątek w Starej Kotłowni.

Uczniowie Gimnazjum nr 5 uczestniczyli w warsztatach plastyczno–muzycznych. Zajęcia w tej grupie prowadzili: profesor Tadeusz Niedźwiedź, doktor Izydor Borys i profesor Katarzyna Bojaruniec. Na zajęciach poznaliśmy zasadę działania instrumentów dętych, produkowaliśmy instrumenty w pracowni rzeźby oraz przeszliśmy przez ćwiczenia muzyczne. Działo się bardzo dużo, a wszystko to miało nas doprowadzić do uroczystego końca. Byliśmy dobrze przygotowani, bo to właśnie nasza szkoła została wybrana do zaprezentowania się w części artystycznej uświetniającej wernisaż.
R E K L A M A
banner
Przed rozpoczęciem jeszcze jedna próba i byliśmy gotowi. O godzinie 17. wernisaż uroczyście otworzył dziekan Wydziału Sztuki prof. dr hab. Benedykt Błoński, a przy wręczaniu dyplomów asystowała mu prodziekan dr Grażyna Kobrzeniecka–Sikorska. Rozdawanie dyplomów to bardzo uroczyste chwile, przecież nie codziennie dostaje się dyplom uniwersytetu wręczony przez tak znakomite postaci.

Po części oficjalnej nadszedł czas na występ uczniów Gimnazjum nr 5. Byli oni nieco stremowani, ponieważ mieliśmy dużo publiczności, a granie na dopiero co stworzonych własnoręcznie instrumentach nie było łatwe. Wszystko jednak odbyło się pomyślnie, a przez trudy występu sprawnie przeprowadziły występujących: pani profesor i nauczyciel Gimnazjum nr 5 Hanna Borys.

Po koncercie zostaliśmy poczęstowani napojami i słodyczami. Jeśli za rok tak ciekawy projekt będzie realizowany, bardzo chętnie weźmiemy w nim udział. Ten dostarczył nam wiele wrażeń, wiele nowych umiejętności i pozwolił poznać wiele ciekawych osób.

Lech Wąsowski

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Wernisaż w Starej Kotłowni - podsumowanie projektu

04-06-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl