Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
AS/Lento.pl | 2017-06-08 16:51 | Rozmiar tekstu: A A A

Lokalna sprzedaż – zyskasz czy stracisz?

Olsztyn24
(fot. Lento.pl)

Chcesz skutecznie pozbyć się zbędnych rzeczy? Obawiasz się, że koszty internetowej sprzedaży przewyższą ich wartość? Nie wiesz jak to zrobić? Odpowiedź jest prosta - Sprzedawaj lokalnie z zyskiem!

Oto kilka prostych rad jak skutecznie i bez zbędnych kosztów sprzedać rzeczy za pomocą portali ogłoszeń lokalnych.

Postaw na sąsiada

R E K L A M A
banner
Sprzedaż lokalna jest znakomitym pomysłem przy sprzedaży rzeczy przez Internet. Sprzedaż taka jest po prostu dużo tańsza i łatwiejsza. Kupujący sprzęt elektroniczny z Olsztyna odbierze rzecz osobiście, dzięki czemu unikniesz kłopotów z absorbującą organizacją pakowania oraz ewentualnością zniszczenia rzeczy podczas transportu. Bardzo istotną sprawą jest również możliwość obejrzenia towaru „na żywo” przed zakupem oraz ewentualność targowania ceny. Jest to kluczowe przy zakupie wartościowego przedmiotu np. sprzętu elektronicznego czy telefonu.

Transakcje lokalne są bezpieczniejsze i szybsze również pod względem płatności. Kupiec przyjeżdżający np. z Elbląga po telefon, płaci nam przy odbiorze rzeczy na miejscu, co znacznie skraca czas trwania transakcji oraz niweluje ryzyko braku zapłaty za wysłany towar.

Nie generuj kosztów

Jeżeli chcesz sprzedać drobną rzecz lub rzecz o małej wartości, pamiętaj aby nie generować kosztów.

Serwisy aukcyjne za sprzedaż towaru wystawionego na aukcjach potrafią żądać opłat rzędu nawet do dziesięciu procent wartości aukcji! Przemyśl więc swoje działanie i korzystaj z platform, które wyszły naprzeciw potrzebom użytkowników i proponują dodawanie ogłoszeń za darmo.

Istnieje wiele serwisów ogłoszeniowych, które za dodanie ogłoszenia słono sobie liczą. Dobrym pomysłem jest więc serwis ogłoszeń lokalnych taki jak np. Lento.pl, który ma ugruntowaną pozycję na rynku. Dodawanie ogłoszeń jest tam darmowe, a dziennie odwiedzają go tysiące użytkowników. Skuteczność tego typu serwisów jest bardzo wysoka.

Nie bądź niewidoczny

Nie jest sztuką zamieścić ogłoszenie. To tylko wypełnienie prostego formularza dodawania ogłoszenia. Problemem jest jak przebić się spośród setek tysięcy ogłoszeń tak, aby zainteresować odbiorcę. Pamiętaj, że diabeł tkwi w szczegółach. Twoje ogłoszenie może nie być długie, nie musi być kosztowne, nie musi być powielane. Wystarczy, że będzie z pomysłem.

Dodawanie ogłoszeń jest swoistą reklamą twojego towaru. Stosuj więc zasady marketingowe dokładnie takie same, jakich używają profesjonaliści w celu reklamy firm, usług czy właśnie rzeczy. Korzystanie z zasad marketingu może uatrakcyjnić naszą ofertę, a co za tym idzie, poprawić skuteczność naszego ogłoszenia. Dobrym zabiegiem jest sprawdzone w tej kwestii wyróżnianie ogłoszeń. Jest to usługa płatna. Mając jednak na uwadze dodanie ogłoszenia za darmo, można rozważyć taką formę promocji.

Pokaż co sprzedajesz

Nikt nie kupi rzeczy, której nie widział! Ładne zdjęcia to więcej niż dodatek do treści. To konieczność, której nie możesz pominąć. Jasne, wyraźne i koniecznie na białym tle? Dokładnie tak! Przedmiot powinien być pokazany z jak największą starannością i estetyką. Nie zamieszczaj zdjęć ciemnych, niewyraźnych czy nie pokazujących całości przedmiotu. Takie działanie może nie tylko nam nie pomóc, ale wręcz zaszkodzić. Kupujący bowiem może założyć, że chcemy po prostu ukryć wadę przedmiotu.

Wyceń z głową


Pamiętaj, że cena jest bardzo często najważniejszym wyznacznikiem decydującym o zakupie przedmiotu przez kupującego. Nie zawyżaj i nie obniżaj. W obu przypadkach nie sprawisz, że przedmiot sprzeda się szybciej. Chcąc pozbyć się np. działki w Olsztynie sprawdź, ile kosztują wystawiane przez innych użytkowników nieruchomości w Olsztynie i dopasuj się ceną idealnie do rynku. Przy wycenie przedmiotu miej na uwadze, że kupujący będzie chciał się targować. Próg negocjacji ustaw jednak nie większy niż dziesięć procent wartości.

A może coś jeszcze?

Lokalna sprzedaż, nawet ta przez Internet, posiada dodatkową zaletę - bezpośredni kontakt z nabywcą. Kontakt ten jest ważny, ponieważ możesz upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu! Kupujący np. komputer może potrzebować również monitora lub klawiatury, o których nawet nie wspomniałeś w ogłoszeniu. Warto zatem zawsze wspomnieć o posiadanych zbędnych rzeczach powiązanych z towarem z ogłoszenia.

AS
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl