Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-06-09 13:50 | Rozmiar tekstu: A A A

Odyseuszki z „Dwójki” podziękowały sponsorom

Olsztyn24
Spotkanie drużyny Odysei Umysłów SP2 ze sponsorami | Więcej zdjęć »
Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie po raz kolejny uczestniczyła w Światowym Finale Odysei Umysłów, który w tym roku rozegrany został na Uniwersytecie Stanu Michigan. Wyjazd do Stanów Zjednoczonych był kosztowny i nie byłby możliwy, gdyby nie finansowe wsparcie sponsorów. Dzisiaj (9.06) odyseuszki zaprosiły do szkolnej auli wszystkich darczyńców, by pochwalić się swoimi osiągnięciami w USA i podziękować za umożliwienie przeżycia wspaniałej przygody.

- W USA, na 38. Światowym Finale Odysei Umysłu, przebywaliśmy od 21 do 31 maja - mówi Jolanta Dzieniszewska, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w SP2, trenerka odyseuszek. - Dziewczynki konkurowały z 837. drużynami z całego świata. Zajęły 18. miejsce. Jestem z nich bardzo dumna, tym bardziej, że były najmłodszą drużyną z biorących udział w finale Odysei Umysłu.

W skład olsztyńskiej drużyny wchodziło 6 uczennic z klasy IIIc, której wychowawczynią jest Jolanta Dzieniszewska: Oliwia Anszczak, Eliza Błażewicz, Zuzanna Czodrowska, Hanna Olejnik, Marcelina Wawrzyn i Weronika Wilchowska. Oprócz Jolanty Dzieniszewskiej, do udziału w konkursie przygotowywała je Katarzyna Budek.
R E K L A M A
banner
Młode olsztynianki w Michigan zaprezentowały ośmiominutowe przedstawienie, które przygotowały w języku angielskim.

- Wszyscy byli zauroczeni ich występem - mówi Jolanta Dzieniszewska. - Dziewczynki miały do przygotowania problem długoterminowy zatytułowany „Tajne jest fajne”, nad którym pracowały przez kilka miesięcy. Ich zadaniem było zbudowanie parkingu wielopoziomowego, z którego mają wyjechać trzy różne pojazdy z trzech różnych stron i dojechać na miejsce potajemnego spotkania. To się udało świetnie. Nasze odyseuszki są bardzo szczęśliwe, a ja jako trener jestem z nich bardzo zadowolona.

Wyjazd do USA kosztował ponad 50 tysięcy złotych. Ani szkoły, ani rodziców odyseuszek nie byłoby stać na sfinansowanie tego przedsięwzięcia.

- W związku z tym szukaliśmy ludzi, którzy zechcieliby nam pomóc - mówi Jolanta Dzieniszewska. - I tacy się znaleźli. Zebraliśmy kwotę ponad 52 tys. zł. Trochę dołożyli rodzice. I dzisiaj chcieliśmy im dzisiaj wszystkim podziękować, za to, że pomogli nam spełnić nasze marzenia.

Instytucji, firm i osób, które wsparły, głównie finansowo, wyjazd odyseuszek z SP 2 do USA było ponad 50. Wśród nich byli Prezydent Miasta Olsztyna, Michelin Polska S.A., MPEC, PWiK i kilka firm prywatnych. Dla wszystkich odyseuszki przygotowały dzisiaj pisemne podziękowania i słodki tort.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [1]
~Joanna Mieszczyńska / 2017-06-10 22:51
Ogromne gratulacje. Cudowny projekt. Wielka praca uczniów i nauczycielki. Wspaniały wynik!
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Spotkanie z drużyną Odysei Umysłu z SP 2

09-06-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl