Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf.pras. | 2017-06-20 15:56 | Rozmiar tekstu: A A A

Miasto chce uruchomić nowe projekty wsparcia bezrobotnych i wykluczonych społecznie

Olsztyn24
Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz i dyrektor MOPS Elżbieta Skaskiewicz (fot. archiwum)
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przygotowuje dwa nowe projekty mające na celu wsparcie osób bezrobotnych i wykluczonych społecznie. Pomogą organizacje pozarządowe, dofinansuje Unia Europejska.

„W drodze do aktywności” oraz „Punkt zwrotny” to nowe projekty mające zwiększyć aktywność społeczną i zawodową olsztynian. Jeśli podczas najbliższej sesji radni olsztyńscy przystaną na propozycje MOPSu, projekty rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Planowane działania skierowane są do osób bezrobotnych, korzystających pomocy społecznej, zagrożonych ubóstwem, wykluczeniem społecznym, a także osób niepełnosprawnych i młodzieży.
R E K L A M A
banner
- Do udziału w projekcie „W drodze do aktywności” zaprosimy 443 osoby - mówi Elżbieta Skaskiewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Olsztynie. - 300 osób z Olsztyna i 143 z ościennych gmin. Natomiast w projekcie „Punkt zwrotny” będzie mogło wziąć udział 90 osób, w tym 20 niepełnosprawnych z zaburzeniami psychicznymi.

Uczestnicy projektów będą mogli skorzystać z szeregu aktywności, m.in.: poradnictwa specjalistycznego, warsztatów socjoterapeutycznych, treningów umiejętności, pracy socjalnej, kursów zawodowych i staży. W planach są także inicjatywy sąsiedzkie,  mające na celu poprawę jakości życia w środowiskach lokalnych.

Budżet pierwszego projektu to ponad 7 mln zł, drugiego niespełna 1,7 mln zł. Będą one dofinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.  

Projekty zostały przygotowane w partnerstwie z organizacjami pozarządowymi. To one będą pełnić rolę lidera. Stroną wiodącą w „W drodze do aktywności” jest Federacja Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego FOSa, natomiast w „Punkcie zwrotnym” rolę lidera przejęło Stowarzyszenie „Bądź dobrej myśli”.

Projekty mają potrwać dwa lata.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl