Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Karol Dempich | 2017-06-20 21:53 | Rozmiar tekstu: A A A

Pracownicy Michelin dla Certus Via

Olsztyn24
Wlontariusze z Michelin przy pracy | Więcej zdjęć »
Trwa trzecia edycja programu wolontariatu pracowniczego organizowanego przez olsztyńską fabrykę Michelin. Jednym z tegorocznych projektów jest ten realizowany przez grupę pracowników i wolontariuszy we współpracy z fundacją Certus Via.

Do tej pory w ramach programu prowadzonego od 2015 roku zrealizowano około 50 projektów. Wszystkie zaplanowane, koordynowane i przeprowadzane przez pracowników Michelin oraz ich rodziny czy przyjaciół.

- Aby zdobyć fundusze na swoje pomysły  pracownicy  biorą udział w wewnętrznym  konkursie. Firma przyznaje granty zwycięskim projektom,  a wolontariusze sami decydują jak najlepiej wydać pieniądze - mówi Ewa Konopka, rzecznik Michelin.
R E K L A M A
banner
Z założenia projekty mają służyć społeczności Olsztyna i regionu. W tym roku wspierają też zadania zaplanowane w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

To m.in. rewitalizacja jeziora Skanda oraz oczyszczanie brzegów i nurtów Łyny – dodaje Konopka.

W 2017 roku na liście zwycięskich projektów znalazło się 26 przedsięwzięć. Jedno z nich zakłada zakup wyposażenia ogrodu fundacji Certus Via na olsztyńskich Jarotach. Na liście zakupów znalazły się ławki i parasole, a wśród zaplanowanych czynności odmalowanie pergoli.

- Pensjonariusze Fundacji „Certus Via” większość czasu spędzają  w salach kilkuosobowych ośrodka. Wyposażony ogród pozwoli im na odpoczynek w słońcu lub w cieniu; dla tych co chcą, w ciszy na ławeczce lub przeciwnie przy stole, pod parasolem w towarzystwie innych pensjonariuszy. Możliwość spędzenia przyjemnych chwil w ogrodzie to element integracji, zawierania nowych znajomości,  terapii i rehabilitacji, skutkujący lepszym samopoczuciem, lepszą komunikacją i zdrowiem. – wyjaśnia Ewelina Niżyńska, lider projektu.

Zwieńczeniem projektu będzie lipcowe „Przedpołudnie artystyczne”, zaplanowane w wyposażonym na nowo ogrodzie.

- Spotkanie artystyczne to most, który łączy pokolenia. To wyrażenie szacunku i podziękowania. Dla młodych ludzi, dzieci biorących udział w projekcie to lekcja empatii. To chwila zabawy, przywołania wspomnień, możliwość opowiedzenia o pasji, to moment zapomnienia o bólu i często samotności – mówi Niżyńska.

Na pikniku dla pensjonariuszy wystąpią uczniowie z olsztyńskiej Szkoły Muzycznej, zespół Kortowo, dzieci ze świetlicy szkolnej przy Szkole Podstawowej nr 34 w Olsztynie oraz dzieci ze Stowarzyszenia ARKA. Na zakończenie wystąpi Ania Broda, znana olsztyńska artystka.

- Poprzez projekt wzbudzenia uśmiechu i radości wśród pensjonariuszy Fundacji Cerus Via, mamy na celu przypomnienie o ludziach starszych, którzy są wśród nas, a którymi przecież wszyscy też będziemy. Oprócz odpoczynku w ogrodzie pod parasolem Michelin, chcemy im dać to co najważniejsze, uwagę i kontakt z drugą osobą, poczucie, że nie są sami. – kończy Ewelina Niżyńska.

Karol Dempich

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl