Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2017-06-21 16:28 | Rozmiar tekstu: A A A

Sejmik województwa z absolutorium i nowym przewodniczącym

Olsztyn24
Jan Bobek przyjmuje gratulacje od zarządu województwa | Więcej zdjęć »
Po raz ostatni przed wakacjami obradowali dzisiaj (21.06) radni Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Najważniejszymi punktami XXVIII sesji sejmiku były podsumowanie finansowej działalności zarządu województwa w ubiegłym roku oraz powołanie nowego przewodniczącego sejmiku w miejsce Piotra Żuchowskiego, który 1 czerwca objął stanowisko dyrektora Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie.

Zarząd województwa nie miał problemów z uzyskaniem absolutorium za wykonanie budżetu województwa w 2016 roku. Spośród 29. obecnych na sesji radnych, 21 głosów oddano za udzieleniem absolutorium. Za udzieleniem absolutorium głosowali radni Platformy Obywatelskiej, Polskiego Stronnictwa Ludowego i radny SLD. Przeciwko jego udzieleniu głosowało 5 radnych Prawa i Sprawiedliwości. Nikt nie wstrzymał się od oddania głosu.

Na posiedzeniu doszło też do zmiany na stanowisku przewodniczącego sejmiku. Dotychczas pełniący tę funkcję Piotr Żuchowski wygrał konkurs na stanowisko dyrektora Muzeum Warmii i Mazur, tym samym musiał złożyć rezygnację z funkcji i mandatu radnego. Wybory na nowego przewodniczącego wygrał Jan Bobek z PSL (jego kandydaturę wystawiono jako jedyną), radny wojewódzki z wieloletnim doświadczeniem.
R E K L A M A
banner
Następna sesja sejmiku odbędzie się 29 sierpnia.

Fragmenty obrad dotyczące wspomnianych wydarzeń zarejestrowaliśmy na filmach wideo, które będziemy sukcesywnie udostępniać.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Pożegnanie Piotra Żuchowskiego na XXVIII sesji sejmiku

»

21-06-2017

image
XXVIII Sesja Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego

»

20-06-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl