Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2017-06-24 17:25 | Rozmiar tekstu: A A A

Pomniki przyrody czekają na decyzję radnych

Olsztyn24
Głazy narzutowe przy ul. Obiegowej | Więcej zdjęć »
Siedem drzew i cztery głazy narzutowe już niebawem mogą być objęte specjalną ochroną. Miejscy radni niebawem zdecydują, czy lista olsztyńskich pomników przyrody zostanie poszerzona.

- Z propozycją uznania głazów za pomnik przyrody wystąpił Zespół Szkół Budowlanych - mówi dyrektor Wydziału Środowiska Urzędu Miasta, Zdzisław Zdanowski. - Działanie ma zatem wymiar edukacyjny i pedagogiczny.

Uczniowie ZSB, w szczególności klas architektury i krajobrazu, interesują się geologią. Z inicjatywy młodzieży na terenie szkoły powstał geoogród. Zorganizowali również konkurs na nazwę przyszłego pomnika przyrody, który zdaniem społeczności uczniowskiej będzie nazywany „Warmińskimi eratykami”.
R E K L A M A
banner
Grupa głazów narzutowych składa się z sześciu egzemplarzy, zlokalizowanych przy ul. Obiegowej. Głazy wykopano w trakcie budowy traktu. Cztery z nich zasługuje na objęcie ochroną. Jeśli radni zaakceptują propozycję będzie to pierwszy pomnik przyrody nieożywionej w Olsztynie.

Na decyzję radnych czeka również siedem drzew, w tym buki pospolite i dęby szypułkowe. Są to drzewa zlokalizowane w Parku Podzamcze, na skwerze przy I Liceum Ogólnokształcącym, przy Szkole Mistrzostwa Sportowego oraz w parku przy ul. Metalowej. W przyszłości, w Olsztynie, drzew objętych ochroną może być więcej. Wydział Środowiska UM planuje dołączenie do listy kolejnych, m.in. zlokalizowanych na terenie Kortowa.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl