Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2017-06-08 16:36 | Rozmiar tekstu: A A A

Uczniowie ze Stawigudy wygrali Olimpiadę Ekologiczną

Olsztyn24
Drużyna ze Stawigudy wygrała Olimpiadę Ekologiczną Szalonego Krasnoluda | Więcej zdjęć »
Uczniowie z klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Stawigudzie okazali się najlepsi z zorganizowanej prze olsztyńską Fundację Szalony Krasnolud poświęcona polskim parkom narodowym i krajobrazowym. Finał olimpiady rozegrano dzisiaj (8.06) w Olsztynie.

Do udziału w olimpiadzie zgłosiło się dziewięć szkół podstawowych z Olsztyna i Powiatu Olsztyńskiego. Po eliminacjach i półfinałach do dzisiejszego finału dotarły: Szkoła Podstawowa w Stawigudzie oraz szkoły podstawowe z Olsztyna: nr 2, nr 6 i nr 10.  

Zadania, które w finale olimpiady rozwiązywali uczniowie do łatwych nie należały. Olimpijczycy mieli do wykonania trzy zadania:
R E K L A M A
banner
1) rozwiązanie krzyżówki opracowanej w oparciu o mapę Parku Narodowego „Ujście Warty”,
2) test trzydziestu pytań, w którym m.in. były pytania, w którym parku narodowym prowadzona jest akcja „Jedź ŁOŚstrożnie”, a w którym znajduje się pomnik przyrody „Zakochana Para”,
3) obliczanie powierzchni parków narodowych.

Na najwyższym stopniu olimpijskiego podium stanęła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Stawigudzie. Do ustalenia wicemistrza konieczna była dogrywka. W tej lepiej poradzili sobie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2, pokonując rywali ze Szkoły Podstawowej nr 10. Czwarte miejsce w olimpiadzie zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 6.

Najlepsze drużyny Olimpiady Ekologicznej otrzymały puchary, a ich członkowie medale i dyplomy. Do zwycięskich szkół trafiły też nagrody w postaci zestawów gier „bez prądu” oraz materiały promocyjne parków narodowych i krajobrazowych.

Zorganizowanie Olimpiady Ekologicznej było możliwe dzięki finansowemu wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Finał Olimpiady Ekologicznej Szalonego Krasnoluda

»

08-06-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl