Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2017-06-26 16:32 | Rozmiar tekstu: A A A

XI spotkanie polskich uniwersytetów trzeciego wieku odbywa się w Olsztynie

Olsztyn24
Spotkanie odbyło się już po raz jedenasty | Więcej zdjęć »
W Auli im. prof.Mariana Gotowca Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zainaugurowano dzisiaj (26.06) XI Europejskie Spotkanie Integracyjne Polskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

W zjeździe zorganizowanym pod hasłem „Polonia i Polacy w krajach europejskich - prawa, perspektywy, oczekiwania” przez Akademię Trzeciego Wieku we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury, Urzędem Miasta, UWM, Regionalnym Ośrodkiem Debaty Międzynarodowej w Olsztynie i Towarzystwami Kresowymi z Olsztyna udział biorą seniorzy z polskich uniwersytetów i organizacji polonijnych z Litwy, Łotwy, Ukrainy, Białorusi, Rumunii, Czech, Austrii i Polski.

Studenci przyjechali do Olsztyna wczoraj (25.06) i zostaną do soboty (30.06). Przygotowano dla nich m.in. wykłady, koncerty, wycieczkę do Mikołajek, zabawy integracyjne oraz zwiedzanie Olsztyna.
R E K L A M A
banner
Zanim jednak przystąpili do części roboczej zjazdu, wzięli udział w jego uroczystej inauguracji, podczas której przywitali ich m.in. prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz i wojewoda Artur Chojecki, którzy wraz z marszałkiem województwa Gustawem Markiem Brzezinem, rektorem UWM Ryszardem Góreckim i marszałkiem Senatu RP Stanisławem Karczewskim objęli honorowy patronat nad zjazdem. Wysłuchali także koncertu Chóru „De Novo” ATW w Olsztynie.

Fragmenty uroczystości zarejestrowaliśmy na filmach wideo. Zapraszamy do ich obejrzenia.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
XI Europejskie Spotkanie Integracyjne Polskich UTW (1)

26-06-2017

image galeria
XI Europejskie Spotkanie Integracyjne Polskich UTW (2)

26-06-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl