Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-07-01 16:55 | Rozmiar tekstu: A A A

VI Olsztyński Zlot Miłośników Pojazdów PRL

Olsztyn24
VI Olsztyński Zlot Miłośników Pojazdów PRL | Więcej zdjęć »
Klimat giełdy samochodowej z końca drugiej połowy XX wieku można było poczuć dzisiaj (1.07) na Placu Solidarności w Olsztynie. Ten prac wybrano bowiem na miejsce prezentacji pojazdów biorących udział w VI Olsztyńskim Zlocie Miłośników Pojazdów PRL.

W zlocie wzięło udział 130 samochodów oraz kilkanaście motocykli i motorowerów wyprodukowanych nie tylko w Polsce wówczas, gdy nasz kraj nazywał się Polską Rzeczpospolitą Ludową. Przeważały Fiaty 126p, Maluchy i Fiaty 125p, ale bardzo licznie reprezentowany był sztandarowy produkt Niemieckiej Republiki Demokratycznej - Trabant. To jednak nie powinno dziwić, bowiem zloty pojazdów z okresu PRL organizuje olsztyńskie Stowarzyszenie „Trabi Ekipa Warmia Mazury”, którego prezes Bartosz Gołębiowski też jest właścicielem leciwego Trabanta.

Oprócz Fiatów i Trabantów na Placu Solidarności zaparkowały też inne marki samochodów produkowanych w krajach Demokracji Ludowej: Łady, Gazy, Wartburgi, Zastavy, Skody, Polonezy, Komary, Romety, ale były też pojazdy „kapitalistyczne”: Volkswageny, Volvo, Mercedesy, Mazdy. Szczególne zainteresowanie wzbudzał ciągnik rolniczy Ursus C-328 z 1964 roku, którym od dwóch lat Zygmunt Kuś z Pleszewa (Wielkopolska) przemierza Polskę wzdłuż i wszerz. W ubiegłym roku ciągnik przejechał około 3 tys. kilometrów wzdłuż granic naszego kraju, w tym roku „kołach” popularnego przed laty na polskiej wsi „capka” jest już ponad 700 kilometrów, a to dopiero początek tegorocznych wojaży pana Zygmunta. Ursus został uznany za pojazd tegorocznego zlotu, a jego właściciel otrzymał medal z płyty winylowej.
R E K L A M A
banner
Oprócz możliwości obejrzenia wiekowych pojazdów, uczestnicy zlotu mogli wziąć udział w grach i zabawach przygotowanych przez organizatorów: biegu z oponami, przepychaniu Fiata 125p i quizie ze znajomości motoryzacji okresu PRL. Były też konkursy dla dzieci.

Po zakończeniu zlotu na Placu Solidarności, pojazdy wyruszyły na paradę ulicami Olsztyna.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
VI Olsztyński Zlot Miłośników Pojazdów PRL (1)

01-07-2017

image galeria
VI Olsztyński Zlot Miłośników Pojazdów PRL (2)

01-07-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl