Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2017-07-02 00:51 | Rozmiar tekstu: A A A

Do czterech razy sztuka

Olsztyn24
Łukasz Jędrys | Więcej zdjęć »
Olsztyński bard - Łukasz Jędrys, zdobył Nagrodę Główną im. Agnieszki Osieckiej XLIV Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję”, które zakończyły się w sobotę (1.07) w olsztyńskim zamku. Tegoroczna edycja konkuru była czwartą, w której wystąpił olsztynianin.

W tym roku w konkursie o Nagrodę Główną im. Agnieszki Osieckiej ubiegało się osiemnaścioro wykonawców, w tym trójka olsztynian: Łukasz Jędrys, Matylda Staneyko i Alicja Juszkiewicz. Uczestnicy konkursu na dziedzińcu olsztyńskiego zamku zaprezentowali po dwa utwory, po jednym podczas każdego z dwóch koncertów konkursowych (czwartek i piątek).

Do sobotniego koncertu laureatów jury pracujące w składzie:
R E K L A M A
banner
» Jerzy Satanowski,
» Basia Raduszkiewicz,
» Mirosław Czyżykiewicz,

zaprosiło 9 wykonawców, którzy przed moknącą w deszczu publicznością zaprezentowali po jednym utworze. Po koncercie gospodarz wieczoru Bogusław Sobczak ogłosił wyniki konkursu:

» Nagrodę Główną im. Agnieszki Osieckiej dla Najwybitniejszej Indywidualności XLIV Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” w wysokości 7 tys. zł ufundowaną przez prezesa Telewizji Polskiej zdobył Łukasz Jędrys z Olsztyna,

» cztery równorzędne I nagrody XLIV Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” w wysokości 2 tys. zł każda, ufundowane przez Stowarzyszenie Autorów ZAIKS, Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Prezydenta Olsztyna przyznano Alicji Juszkiewicz z Olsztyna, Gabrieli Kundziewicz z Wasilkowa, Dorocie „Sowie” Kuzieli z Gdańska oraz duetowi Izabela Szafrańska i Paweł Sokołowski z Białegostoku,

» równorzędne wyróżnienia w postaci zaproszenia do Koncertu Laureatów otrzymali: Marta Hozyra z Wrocławia, Grzegorz Paczkowski z Warszawy, Paulina Talarska z Zambrowa i Natalia Zaręba z Wólki Kozodawskiej.

Ponadto jury przyznało nagrody pozaregulaminowe w postaci zaproszeń do udziału w finale Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie  Marice Klarman, Paulinie Serwatce, Alicji Juszkiewicz i Karolinie Świętochowskiej.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
XLIV Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe „Śpiewajmy Poezję” (1)

»

01-07-2017

image
XLIV Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe „Śpiewajmy Poezję” (2)

»

02-07-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl